Yine kazanırsa 1 milyon 750 bin lira ekstra ödül! Call To Victory… – Spor Haberleri - Vatan Kocaeli Gazetesi
24 Ekim 2020 Cumartesi

Yine kazanırsa 1 milyon 750 bin lira ekstra ödül! Call To Victory… – Spor Haberleri


At yarışçılığını Ankara Koşusu heyecanı sardı. Bu koşunun, bu seneki en önemli özelliği ise yıllar sonra 3 yaşında bir İngiliz safkanının yeni bir tarih yazma ihtimalinin yüksek oluşu. Gazi Koşusu galibi Call To Victory adlı Ayşegül Kurtel’in sahibi olduğu İngiliz safkanı cumartesi günü yapılacak Ankara Koşusu’nu da kazanırsa özel bir ödülün sahibi olup, adını unutulmazlar arasına daha farklı bir konumda kazıyacak.

Erkek Tay Deneme ve Gazi Koşusu galibi Call To Victory’nin de kaydolduğu 70. Ankara Koşusu, yıllar sonra yeni bir Triple Crown başarısına sahne olabilir.

75. Yıl Ankara Hipodromu çim pistinde cumartesi günü koşulacak 2800 metre mesafeli Ankara Koşusu’nda kayıtlar tamamlandı. Koşuda birincilik ikramiyesi 400 bin lira olarak belirlenirken, toplam dağıtılacak ödül tutarı ise 1 milyon TL’yi aşacak.

6 tayın yer aldığı kayıt listesi şöyle: Call To Victory, Handsome Hero, Kingsman, Lord Of Game, Powerman, Uğurbey.

G1 Ankara Koşusu için jokey deklareleri 22 Ekim Perşembe günü yapılacak.

TRİPLE CROWN VE CALL TO VİCTORY

3 yaşındaki bir İngiliz tayının farklı mesafelerdeki 3 klasik koşuyu (Erkek / Dişi Tay Deneme, Gazi Koşusu ve Ankara Koşusu) kazanması halinde tamamlanan Triple Crown (Üçlü Taç), at sahibi için önemli bir ödül ve büyük bir prestij kaynağıdır. Türk yarışçılığında bugüne dek 8 safkanın ulaştığı, ancak 2001’den beri görülmeyen bu tarihi başarı, 24 Ekim Cumartesi günü Call To Victory ile yeniden gerçekleşebilir.

Bu yıl Erkek Tay Deneme ve Gazi Koşusu’nda zafere adını yazdıran şampiyon safkan, Triple Crown’un son ayağı olan Ankara Koşusu’ndan da galibiyetle ayrılırsa sahibine 1.750.000 TL’lik ekstra bir ödül kazandırmış olacak.

İŞTE ESKİ ŞAMPİYONLAR

Yarışçılık tarihimizde bu başarıyı elde eden 8 safkan şöyle sıralanıyor: 1970 Sadettin, 1971 Minimo, 1973 Karayel, 1983 Seren 1, 1985 Uğurtay, 1986 Hafız, 1996 Bold Pilot, 2001 Grand Ekinoks.

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nottingham Forest – Derby County maçı CANLI İZLE (23.10.2020)

İngiltere Championship 2020-2021 sezonu kapsamında Nottingham Forest ile Derby County karşı karşıya geliyor. Nottingham Forest – …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir