Yeni Grip Aşısı Kimlere Yapılacak? Kimler Yeni Grip Aşısı Alabilir? 2020 Grip Aşısı Koronavirüsü Engeller Mi? - Vatan Kocaeli Gazetesi
27 Kasım 2020 Cuma

Yeni Grip Aşısı Kimlere Yapılacak? Kimler Yeni Grip Aşısı Alabilir? 2020 Grip Aşısı Koronavirüsü Engeller Mi?Yeni tip koronavirüs covid-19 sebebiyle bu yıl daha çok önem kazanna grip aşısı nihayet Türkiye’ye geldi. Grip aşısını alabilecekler e-Nabız sistemi üzerinden yayımlandı.Grip aşısı gelmeden önce pek çok kişi eczanelere gidip aşı için ismini yazdırmıştı. Bu listelerin artık geçersiz olduğu öğrenildi. 

Yeni Grip Aşısı Fiyatı Ne Kadar?

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle olağanüstü talebin arttığı grip aşısı fiyatı 72.64 lira olarak duyuruldu. 

Yeni Grip Aşısının Hakkımın Çıktığını Nasıl Anlarım?

Öğrenmek için e-devlet üzerinden e-Nabız sistemine girmeniz gerekiyor. Sisteme girdiğinizde karşısınıza tıbbi durumunuzu gösteren bilgiler çıkıyor. Sayfada isminizin hemen altında ‘İnfluenza (Mevsimsel Grip) Bilgilendirme’ yazısı yer alıyor. O yazıya tıkladığınızda grip aşısı hakkınız olup olmadığı size bildiriliyor.

Sağlık Bakanlığından, influenza aşısının temin edildiği ve aşının belirlenen risk gruplarının ağırlık derecesine göre sıralanarak kademeli bir şekilde yapılmasının öngörüldüğü bildirildi.

Vatan Kocaeli Gazetesi

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Müge Anlı’da bugün neler yaşandı? 26 Kasım

Gülşen Hanım, Muğla’nın Ortaca’da ilçesinde yaşayan Fatma Hanım bir süre önce dolandırıldığı iddiasıyla adliyeye başvurduğu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.