Yeni dönem başlıyor! Artık uçuş kaçırma sona erdi! - Vatan Kocaeli Gazetesi
27 Ekim 2020 Salı

Yeni dönem başlıyor! Artık uçuş kaçırma sona erdi!


Gelen bir son dakika haberine göre Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada DHMİ tarafından geliştirilen Uçuş Rehberim sayesinde artık uçuş kaçırma sorunu ortadan kalkıyor.

Geçtiğimiz dönmelerde kullanıcılar için kullanıma açılan uygulama sayesinde artık vatandaşlar uçuş bilgilerini SMS ile öğrenebilir. Bunun için Twitter’dan “@dhmiucusbilgi”, DHMİ Uçuş Bilgi Sistemi’ne mesaj, Turkcell Bip üzerinden uçuş bilgilerine ulaşılabiliyor.

YOLCULARIN UÇUŞ KAÇIRMA SORUNU ORTADAN KALKIYOR

İsteyenler uygulama sayesinde 2 gigabayta kadar ücretsiz bir şekilde internetten faydalanabilecek. Bu şekilde yolcuların uçuşlarını kaçırma sorunu da ortadan kalkmış olacak.

Yolcular isterlerse, uçuşlarını sosyal medya hesapları üzerinden de takip edebilecek.

UYGULAMA GELİŞTİRİLECEK

Uygulama sürekli olarak geliştirilmeye devam edecek. Uçuş Rehberim isimli uygulamaya gelen bir yenilik sayesinde otomobillerini havalimanı bölgesine park eden yolcular, araçlarının yerini tespit edebilecek.

CANLI UÇUŞ TAKİBİ

Uygulamaya önümüzdeki dönemlerde çek – gönder hizmeti de eklenecek. Bu şekilde yolcuların sorunlarına kısa ve hızlı bir şekilde çözümlenecek. Aynı zamanda Canlı Uçuş Takibi sayesinde vatandaşlar uçuşlarını canlı olarak takip edebilecek.

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son dakika Türkiye 26 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı! Son haftaların en yüksek hasta sayısına ulaşıldı

Son dakika Sağlık Bakanlığı tarafından merakla beklenen Türkiye’nin 26 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı. Açıklanan corona …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir