Yabancılara Konut Satışı Hız Kazandı, Türkiye'den En Çok Konut Alan Yabancılar İranlılar Oldu! - Vatan Kocaeli Gazetesi
24 Ekim 2020 Cumartesi

Yabancılara Konut Satışı Hız Kazandı, Türkiye’den En Çok Konut Alan Yabancılar İranlılar Oldu!


Pandemi döneminde sert bir şekilde düşen yabancılara konut satış rakamları Eylül ayı itibari ile yeniden yükselişe geçti. Eylül ayında yabancılara konut satış rakamı yüzde 26,1 oranında artış gösterdi.

Korona virüs salgını döneminde hız kesen yabancıya konut satış rakamları virüsün etkisini azaltması ve insanların ilk dalga şokunu atlatması ile beraber yeniden hız kazandı. 

Türkiye’nin pandemi döneminde çok başarılı bir performans sergilemesi, yaşlılara önem vermesi ve yoğun bakım oranlarında ki başarısı yabancıların ülkemize olan ilgisini arttırdı. TÜİK tarafından açıklanan Eylül ayı rakamlarına göre Türkiye’de yabancılara konut satış arkamı yüzde 26,1 oranında artış gösterdi. 

TÜRKİYE’DEN EN ÇOK KONUTU İRAN VATANDAŞLARI ALDI! 

İranlıları sırası ile 826 adet konut ile Irak vatandaşları, 448 adet konut satışı ile Rus vatandaşları, 241 konut satışı ile Kuveyt vatandaşları, 222 konut satışı ile Kazakistan vatandaşları ve 197 konut satış rakamı ile İngilizler takip etti. 

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan Eylül ayı konut satış rakamlarına göre Türkiye genelinde Eylül ayında satılan toplam konut sayısı ise 136 bin 744 adet olarak gerçekleşti. En çok konut satılan ilimiz İstanbul olurken en az konut satılan il ise Hakkari oldu. 

Emlak365.com

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son Dakika TBMM’de Kabul Edildi! KYK, MTV, ÖTV, KDV ve Tüm Vergi İdari Para Cezalarının Yapılandırılacak

TBMM Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen oylama kapsamında KYK öğrenim kredisi borçlarına yapılandırma hakkı sağlayan düzenleme kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir