14 Temmuz 2020 Salı

Ziraat Bankası Uzman Yardımcısı Maaşları


Ziraat Bankası, Türkiye’nin en köklü ve en eski bankalarından biridir. Dolayısıyla çalıştırdığı personelleri özenle seçmekte ve özenle  işe almaktadır. Ziraat Bankasında çalışan her personel iyi koşullarda çalışmakta ve iyi maaşlar almaktadır. Ziraat Bankası bir devlet bankası olduğu için bünyesindeki çalışanların en düşük maaşı 3,800 TL’dir. Bu nedenle bankacıların çoğu Ziraat Bankasında çalışmak için can atmaktadırlar. Bugünkü yazıda ise sizlere, Ziraat Bankası Uzman Yardımcısı Maaşları hakkında bahsetmek istiyoruz. Bildiğiniz üzere Uzman Yardımcıları bir bankanın olmazsa olmaz personellerindendir. Bankaların faaliyetteki tüm işlerinden sorumlulardır. Bazen yurtiçi veya yurtdışı seyahatlere ve seminerlere de katılırlar ve iyi maaş alırlar.

Ne Kadar Maaş Alınır ?

Ziraat Bankasında çalışan Uzman yardımcıları edindiğimiz bilgilere göre ortalama 6,000 TL maaş ile işe başlamaktadırlar. Çalışan personellerin sigortaları maaş üzerinden yatmakta olup, duruma göre araba tahsis edilebilmektedir. Uzman yardımcılarının maaşı genel olarak hep asgari ücretin 3 katı kadardır. Bu sürekli bu şekilde devam eder. Geçtiğimiz yıl Uzman Yardımcısı maaşları 5,000 TL iken 2019 yılında 6,000 TL’ye yükselmiştir. 2020 maaş tahmini ise 6,800 lira veya 6,900 lira tahmin edilmektedir.

Ziraat Bankası Uzman yardımcısı çalışanlarına her zaman yüksek maaş ödemektedir. Özel sektörde çalışan ortalama bir personel 4-5 bin TL maaş alırken Ziraat Bankasında çalışan Uzman Yardımcıları 6 bin TL maaş almaktadırlar.

Ziraat Bankasında Uzman Yardımcısı olarak çalışmak için öncelikle Üniversite mezunu olmalısınız. Sonrasında ise Yüksek Lisans okursanız sizin açınızdan çok çok iyi olacaktır. Tüm bunlara nazaran, Üniversiteyi bitirdiğinizde atanma bekleyecek ve atanmadan sonra ise mülakatlara gireceksiniz. Geçme puanının oldukça yüksek olduğu bu mülakatları başarıyla tamamlayan bireyler mülakatı geçerek Uzman Yardımcısı olarak çalışma fırsatına sahip olurlar. Sonrasında ise yine mülakatlara girererek Uzmanlığa kadar yükselebilirler. Ziraat Bankası Uzman maaşları ise ortalama 8,000 TL civarındadır. Uzman olduğunuzda sorumluluğunuz çok daha artacaktır. Eğer uygun görüşürseniz bölge müdürlüğüne kadar yükselmeniz olasıdır. Bölge Müdürlüğünden sonra yükselceğiniz kademe ise son kademe olan Yönetici Kademesi olacaktır.

https://www.kredivepara.com/bankaci-maaslari-ne-kadar/

 

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sektörlerden Haberler – (13.07.2020)

*Favipiravir etken maddeli ilacın Türkiye’deki üretimi başladı Abdi İbrahim ile Novelfarma arasında yapılan iş birliği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir