21 Temmuz 2020 Salı

8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alınacak


BAKAN Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, 8 bin 844 kontratlı sıhhat personeli alımı yapacakları müjdesini verdi. Bakan Koca, mevzuya ait yaptığı söylemede, “Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet ünitelerinde istihdam edilmek üzere KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 kontratlı sıhhat personeli alıyoruz. 3 bin 762’si hemşire, bin 91’i ebe ve 3 bin 476’sı sıhhat teknisyeni/sıhhat teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sıhhat fizikçisi unvanlarında alım yapılacak.” dedi. Seçim rehberinin ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adayların seçimlerini 14-20 Şubat tarihleri arasında yapabileceğini belirten Koca, “İlanlar, Bakanlığımızın İdare Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir. Öte yandan 2020 seneyi kontratlı sıhhat personeli alımına temel tasarılama çalışmalarımızı tamamladık, pozisyon ihdası ve sarihten atama izni için alakalı müesseselerle görüşmelerimiz devam ediyor. Bu soymaların yurttaşlarımıza daha kaliteli sıhhat hizmeti sunulmasında ehemmiyetli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Sıhhat camiamıza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İzmit Belediyesi dezenfekte ekipleri 438 mali müşavir bürosunu dezenfekte ediyor

İzmit Belediyesi dezenfekte ekipleri 438 mali müşavir bürosunu dezenfekte ediyor

İzmit Belediyesi dezenfekte ekipleri, Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’na kayıtlı 438 mali müşavir bürosunu dezenfekte ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir