WhatsApp'ı İnternetsiz Kullanmanın Yöntemleri - WhatsApp Wifi ve Mobil Hücre'siz Kullanma Ayarları - Vatan Kocaeli Gazetesi
30 Ekim 2020 Cuma

WhatsApp’ı İnternetsiz Kullanmanın Yöntemleri – WhatsApp Wifi ve Mobil Hücre’siz Kullanma Ayarları


Whatsapp, son yılların en popüler mesajlaşma görüntülü konuşma programıdır. Masaüstü ve Mobil kullanım seçenekleri bulunan Whatsapp milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır.

Eski telefonların yerini akıllı telefonlar aldı. Haliyle akıllı telefonlar için tasarlanmış birbirinden güzel programlar mevcut. Yüz yüze iletişimin yerini alan sosyal medya ortamı, çeşitli ihtiyaçları beraberinde getirdi. WhatsApp programı da vatandaşların birbiriyle yazışıp görüntülü görüşmesine olanak sağlayan programlardan yalnızca biri.

Bir milyar aktif kullanıcısı olan WhatsApp’ın internetsiz kullanılabildiğini biliyor muydunuz? Bir gün içinde ortalama 55 milyar mesajın gönderildiği WhatsApp’ı internetsiz kullanmak için android cihaza ihtiyacınız var. Android cihaz sahiplerinin internetsiz WhatsApp kullanabilmesi için şunları yapması gerekiyor.

WhatsApp internet olmadan kullanılabilir mi? Bu sorunun cevabı evet, peki ama nasıl? Son dönemin en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp internetsiz nasıl kullanılıyor? Android cihaz kullananlar internetsiz WhatsApp kullanabiliyor.

WhatsApp üzerinden gönderilen mesajlar aktif web bağlantısı olana kadar uygulamada yer almaktadır ve daha sonra kullanıcıya gönderilmektedir. Diğer yandan son açıklanan detaylara göre WhatsApp’ı internet olmadan kullanmak mümkün oluyor ve bunun için bazı özellikleri kullanmak mecbur oluyor.

–> Ayarlar –> Bağlantılar –> Mobil Ağlar bölümüne girin

–> Erişim Noktası Adları seçeneğine tıklayın

–> Açılan ekranda sağ üstte yer alan ‘Ekle’ düğmesine tıklıyorsunuz

–> Karşınıza gelen ekranda aşağıdaki bilgileri girin

–> İsim: WhatsApp giriyorsunuz

–> APN: internet

–> Proxy: 127.0.0.01

–> Bağlantı noktası: 8080

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mimar ve Mühendis Statüsünde Memurların 2021 Yılı Ocak Ayı Maaş Ne Kadar Olacak?

Kamu kurumlarında görev yapan devlet memuru statüsündeki mühendis ve mimarlar 657 sayılı devlet memurları kanununa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.