WhatsApp çevrimiçi ve son görülme kaldırıldı - Vatan Kocaeli Gazetesi
28 Ekim 2020 Çarşamba

WhatsApp çevrimiçi ve son görülme kaldırıldı

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp uygulamasına son dakika güncellemesiyle birlikte yeni özellikler geldi. ‘Çevrimiçi, ‘Yazıyor…’ ve ‘Son görülme’ kısımları kaldırıldı.


WhatsApp çevrimiçi ve son görülme kaldırıldı

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp uygulamasına son dakika güncellemesiyle birlikte yeni özellikler geldi. ‘Çevrimiçi, ‘Yazıyor…’ ve ‘Son görülme’ kısımları kaldırıldı.

Dünyanın en popüler uygulamalarından olan WhatsApp’a yeni bir özellik daha geldi. Facebook çatısı altında bulunan WhatsApp’ta ‘Çevrimiçi, ‘Yazıyor…’ ve ‘Son görülme’ gibi özellikler kaldırıldı. Geniş çaplı günellemenin ardından kullanıcılar diğer sosyal medya mecralarından WhatsApp’ın bu yeniliğiyle ilgili binlerce paylaşım yapıldı.

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a son dakika güncellemesiyle birlikte yeni özellikler geldi. İOS ve Andorid cihazlarda geçerli olan özellikte ‘Çevrimiçi, ‘Yazıyor…’ ve ‘Son görülme’ kısımları kaldırıldı. WhatsApp’ın güncellemesinden hemen önce ise birçok kullanıcı “Çevrimiçi ve son görülme neden yok?”, “Yazıyor… kısmı neden çıkmıyor?” gibi soruların yanıtını araştırmaya başladı. WhatsApp’a gelen güncellemeyle birlikte bu soruların yanıtı da netleşmiş oldu.

WHATSAPP’TA YENİ GÜNCELLEME

Facebook bünyesinde olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta son dakika güncellemesiyle bazı özellikler karlıdırıldı. WhatsApp’ta artık Çevrimiçi, Son görülme ve Yazıyor ibareleri yer almayacak. Gizlilik ayarlarında yapılan bu güncellemenin ardından WhatsApp’ın bu yeniliği sosyal medyanın en fazla konuşulan konularından oldu.

BİNLERCE PAYLAŞIM YAPILDI

WhatsApp’a gelen yeni güncellemenin ardından sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu. WhatsApp’ın güncellemesiyle çevrimiçi ve son görülmenin kaldırılmasına  bazı kullanıcılar tepki gösterdi. Özellikle Twitter uygulaması üzerinden konuyla ilgili binlerce paylaşım yapıldı.

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

29 Ekim 2020 Turkcell Vodafone Türk Telekom Bedava İnternet Kampanyaları!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na sayılı günler kala, abonelerin gözleri bir kez daha bağlı oldukları operatöre …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir