Vergi düzenlemesi geliyor! 2021 yılından itibaren uygulanacak - Vatan Kocaeli Gazetesi
23 Ekim 2020 Cuma

Vergi düzenlemesi geliyor! 2021 yılından itibaren uygulanacak


Hükümet tarafından Kurumlar Vergisi‘nde indirim planlandığı ortaya çıktı. Salgın sonrası ekonomik olarak pek çok alanda yenilik yapan hükümet şimdi de 2021 yılında Kurumlar Vergisi’nde indirim yapmak için çalışmalara başladı. Peki, Kurumlar Vergisi’ne uygulanacak indirim ne kadar olacak?

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını sonrası Türkiye’de ekonomiyi canlandırmak için çalışmalar yapan hükümet, şimdide Kurumlar Vergisi’ne indirim yapmayı planlıyor. 2017 yılında yürürlüğe giren bir düzenlemeyle 3 yıllık 2 puan arttırılan Kurumlar Vergisi’nde indirime gidileceği ortaya çıktı.

Kurumlar Vergisi’ne uygulanacak indirim ne kadar olacak?

Kurumlar vergisi 2018-2019 ve 2020 yıllarında geçerli yüzde 20’den yüzde 22’ye çıkarılmıştı. 3 yıllık oran için tarih 31 Aralık 2020 tarihinde doluyor. 2021 yılı Ocak ayından itibaren yüzde 20 olarak uygulanması beklenen Kurumlar Vergisi ile ilgili sürpriz bir gelişme yaşandı.

NTV’nin haberine göre, hükümet Kurumlar Vergisi’nde indirim planlıyor. 0 milyon Lira’nın altında ve üstünde ciroya göre belirleneceği öğrenilen yeni miktarlar ile birlikte Kurumlar Vergisi oranları da ortaya çıktı. Buna göre 2021 yılında Kurumlar Vergisi oranlarının yüzde 15 ile yüzde 18 arasında olması bekleniyor.

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Hayat 8. Bölüm İzle! Kanal D Yeni Hayat 9. Yeni Bölüm Fragmanı Paylaşıldı!

Yeni Hayat dizisi 8. bölüm yayınlandı. KargaSeven Pictures imzalı, yönetmeliğini Başak Soysal ve Cem Özüduru’nun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir