Vergi Affı Ne Zaman Çıkacak? 2020'de Vergi Affı Var Mı? SGK Prim Borçları Yapılandırılacak Mı, Sicil Affı Var Mı? - Vatan Kocaeli Gazetesi
24 Ekim 2020 Cumartesi

Vergi Affı Ne Zaman Çıkacak? 2020’de Vergi Affı Var Mı? SGK Prim Borçları Yapılandırılacak Mı, Sicil Affı Var Mı?


KYK, MTV KDV, ve SGK prim borcu gibi alanlarda borçlanma içinde olan vatandaşların kulakları yeni yapılandırma haberindeydi. 2020’de Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılıp yapılandırılmayacağı mükellefler tarafından merakla beklenirken AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş’tan güzel haberler geldi.

Mehmet Muş konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı. ”Vergi ve SGK prim borçlarında yapılandırma ile ilgili çalışmalarımız var. Sicil affı ile ilgili çalışmamız yok.”

Yapılandırmaların nasıl olacağına dair Muş “Geçmişte yaptıklarımız var. Onlara benzer olacak. Teknik kısımlar devam ettiği için, onları komisyon aşamasına tekliflerimizi vereceğimiz zaman sizinle paylaşacağız. Vergi ve SGK yapılandırması üzerine çalışıyoruz.” yorumunu yaptı.

Sicil affına da değinen Muş “Şu an onunla ilgili bir çalışmamız yok. Daha önce biliyorsunuz pandemi sürecinde yapmıştık bunu. Bu teklimizde şu an yok. Şu an söz konusu değil.” dedi.

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fatih Terim Erzurumspor Maç Sonu Açıklamaları

Süper Lig’de son haftalarda kötü sonuçlar alan Galatasaray bugün Erzurum’da 3 puan alarak rahat bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir