Vapurda Çay Simit Sohbet İzle 18 Ekim Pazar - Vatan Kocaeli Gazetesi
23 Ekim 2020 Cuma

Vapurda Çay Simit Sohbet İzle 18 Ekim Pazar


TRTHaber’de sevilerek izlenen program Vapurda Çay Simit Sohbet 18 Ekim Pazar günü yeni bölümü ile ekranlara geliyor. Bu haftanın konuğu Yönetmen Birol Güven oluyor. Her hafta farklı bir ünlü konuğu..

TRTHaber’de sevilerek izlenen program Vapurda Çay Simit Sohbet 18 Ekim Pazar günü yeni bölümü ile ekranlara geliyor. Bu haftanın konuğu Yönetmen Birol Güven oluyor.

Her hafta farklı bir ünlü konuğu misafir eden Vapurda Çay Simit Sohbet Pazar 11:15 da TRT Haber ekranlarında.

Vapurda Çay Simit Sohbet’in bu haftaki konuğu yönetmen Birol Güven…

BİROL GÜVEN KİMDİR?

1 Mayıs 1964 tarihinde KocaeliDarıca’da dünyaya gelen Birol Güven, Öğrenim hayatını Darıca’da geçirdi. Ünlü isim gençlik dönemlerinde tüpçülük yapan babasına yardımcı oldu. Birol Güven liseyi bitirmesi ile beraber Kocaeli’nden ayrılarak Ankara‘ya yerleşti ve burada Ankara Hacettepe Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği’nden 1998 yılında mezun oldu.

Güven okulundan mezun olduktan sonra kısa bir zaman okuduğu mesleği olan İngilizce öğretmenliği yaptı. Öğretmenlik denemesinin ardından bir süre animatörlük yapan Güven, kısa bir süre de turizm rehberliği ile meşgul oldu. Ankara’da aradığını bulamayan isim İstanbul‘a gelerek burada Sultanahmet‘te İngilizce turist rehberliği yaptı. Birol Güven için hayatının değişim noktası burada yaşandı.

Bir iş görüşmesi için Manajans’a giden Birol Güven burada Yavuz Turgul ile tanıştı ve onun sayesinde Gani Müjde ile bağlantı kurdu. Bu bağlantı sonrasında Güven, Gani Müjde’nin “Tükenmez Kalem” ekibine katıldı. Gani Müjde’nin ekibinde dikkat çeken Birol Güven, Gani Müjde ile beraber bir firma kurdu ikilinin ortaklıkları 2002 yılına kadar devam etti. Birol Güven, Gani Müjde ortaklığının bitişi ile beraber eşi Burcu Güven’le beraber MinT’i (Made in Turkey) kurdu.

Zamanında Cem Özer gibi önemli bir ismin programına metin yazarlığı yapan Birol Güven’in Türkiye tarafından tanınması efsane dizi “Ayrılsak da Beraberiz” sayesinde oldu. Birol Güven bu başarılı dizinin sonrasında çektiği “Çocuklar Duymasın” ile adını dizi sektörüne altın harfler ile yazdırmayı başardı.

2014 yılında Müfit Can Saçıntı’nın yönetmenliğini yaptığı, senaryosunu Birol Güven’in kaleme aldığı “Mandıra Filozofu” adlı filmde büyük başarı elde etti. 

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hayırlı Cumalar! Sevdiklerinize en güzel Cuma mesajları! Kısa, anlamlı, güzel Cuma mesajları! WhatsApp Cuma mesajları!

Her hafta olduğu gibi bu hafta da en çok araştırıla konular arasında sevdiklerinize en güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir