Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru sonuçları ne zaman yayınlanacak? - Vatan Kocaeli Gazetesi
20 Ekim 2020 Salı

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru sonuçları ne zaman yayınlanacak?


VGM burs başvurusunda ilköğretim ve lise öğrencileri için başvurular 15 Ekim 2020 Perşembe günü sona eriyor. Üniversiteler için başvuruların başlaması ile birlikte ilköğretim ve lise için burs başvurusu yapmış olanlar VGM sonuçları için arama yapacak. Peki 2020 VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

AYLIK 75 LİRA

VGM ilkokul- Ortaokul ve lise öğrencileri için burs başvuruları 15 Ekim gece 23.59’ta sona erecek. Bu burs 9 ay boyunca, aylık 75 TL olarak verilecek. Kurumun konu ile ilgili açıklamasında;  “Burs almaya hak kazanan öğrencilere, burs almaya devam ettikleri her eğitim yılında 9 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran) süreyle eğitim yardımı yapılacaktır. 2020 – 2021 eğitim yılında öğrenci başına aylık 75,00 TL verilecektir.” deniliyor.

VGM BURS BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Burs başvuruları bittikten itibaren ilköğretim ve lise öğrencileri için başvuru yapmış olanlar beklemeye başlayacak. Fakat sonuçlar için öncelikle üniversite burs başvurularının da bitmesi beklenecek. Bu da ekim sonuna kadar sonuçların açıklanma ihtimalinin olmadığını gösteriyor. İlk burs Kasım ayında yatsa da, Ekim ayının bursu da beraberinde verilecek.

SONUÇLAR AÇIKLANDIĞI AN BURADA OLACAK-TIKLA-TAKİP ET

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Memur Maaşları Gözden Geçirilsin Önerisi

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, memur maaşlarının gözden geçirilmesi gerektiğini bildirdi. Türkiye Kamu-Sen Araştırma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir