Vaka Sayısı Katlanarak Artıyor ! 12 Kasım Türkiye Koronavirüs Tablosu Açıklandı ! - Yaşam - Vatan Kocaeli Gazetesi
27 Kasım 2020 Cuma

Vaka Sayısı Katlanarak Artıyor ! 12 Kasım Türkiye Koronavirüs Tablosu Açıklandı ! – Yaşam12 Kasım tarihine ait koronavirüs verileri Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA tarafından açıklandı. Alınan önlemlere rağmen koronavirüste günlük koronavirüs sayısının katlanarak artması dikkat çekiyor. Ağır hasta sayısındaki artış ise dikkat çeken bir başka önemli nokta.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün tespit edilen 2.841 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısındaki artış devam ediyor. Artan hasta sayısını düşürecek olan hareketliliği ve teması azaltarak tedbirlere beraberce uymaktır. Maske ile virüs yükünü düşürelim” ifadelerini kullandı.

11 Kasım’da Vaka Sayısı 2693 Olarak Açıklanmıştı

Açıklanan 11 Kasım Koronavirüs tablosu ile ilgili de Bakan Koca ”Bugün tespit edilen 2.693 yeni hastamız var. Salgın hastalıkla mücadele hem bireysel hem de toplum halinde yürütülebilir. Sağlık çalışanlarımız hastane yükümüzü yönetilebilir seviyede tutmak için var gücüyle çalışıyor. Virüsü ancak birlikte yenebiliriz. ” ifadelerini kullanmıştı.

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Müge Anlı’da bugün neler yaşandı? 26 Kasım

Gülşen Hanım, Muğla’nın Ortaca’da ilçesinde yaşayan Fatma Hanım bir süre önce dolandırıldığı iddiasıyla adliyeye başvurduğu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.