Uyanış Elçin Hatun kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu Elçin Hatun hayatı nasıl? - Vatan Kocaeli Gazetesi
25 Kasım 2020 Çarşamba

Uyanış Elçin Hatun kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu Elçin Hatun hayatı nasıl?Uyanış Büyük Selçuklu’da (Elçin Hatun) Leyla Lydya Tuğutlu kimdir?

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinde Elçin Hatun karakterine oynayacak olan Leyla Lydia Tuğutlu, 29 Ekim 1989’da Almanya Berlin’de doğmuştur. Türk bir babanın ve Alman bir annenin kızı olarak dünyaya gelen Leyla Lydia Tuğutlu, konservatuar ve piyano dersi almıştır.

Lise eğitimini Anadolu Lisesinde tamamlayan Leyla Lydia Tuğutlu, mankenlik teklifi geldiğinde İstanbul Üniversitesi’nde Alman Dili ve Edebiyatı bölümünü tamamlamadan bırakmıştır.

‘Es Es’ adlı dizide İrem karekterini canlandıran Tuğutlu, 2010- 2015 yılları arasında Bloomberg ve HaberTürk TV’de ‘HT Magazin’ isimli programda sunuculuk yapmıştır.

Ayrıca Tuğutlu, ATV’de yayınlanan ‘Karadayı’ dizisinde Kenan İmirzalıoğlu’nun (Mahir Kara) kardeşlerinden biri olan Songül Kara karakterini canlandırmıştır.

YAZAR: Dilara Akkoyun

Kocaeli Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gonca Vuslateri Hakan Altun aşkı deşifre oldu

Gonca Vuslateri Hakan Altun aşkında şifreli mesajlar ortaya çıktı. Hakan Altun’un sevgilisi Gonca Vuslateri için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.