Üniversiteler Yüz Yüze Eğitime Başlayacak Mı? Gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da... - Vatan Kocaeli - Vatan Kocaeli Gazetesi
28 Ekim 2020 Çarşamba

Üniversiteler Yüz Yüze Eğitime Başlayacak Mı? Gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da… – Vatan Kocaeli


YÖK’ten yapılan açıklamada Toplu Akademik Yılı Açılış Töreni’ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet erkanının yanı sıra bakanlar, YÖK üyeleri, ilgili kurum başkanları, büyükelçiler, bütün üniversite rektörleri ile YÖK Doktora projesi kapsamında ülke için öncelikli alanlarda doktora eğitimi gören öğrencilerin katılım sağlayacağını belirtti. Törenin son kısmında ise ödül almaya hak kazanan akademisyenlere ödül verileceği açıklandı. 

Son zamanlarda tartışma konusu olan üniversitelerin açılıp-açılmaması konusu gündemde yerini koruyor. Törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üniversitelerin yüz yüze eğitime başlayıp başlamayacağı konusunda da açıklama gelmesi bekleniyor. 

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a MKYK toplantısında üyeler esnafların zarar ettiğini örneklemişti. Kurmaylar:

  “Sadece üniversite ve üniversite öğrencileri ile geçinen bazı iller var, esnaf sıkıntıda, üniversiteler, yurtlar ve okullar tamamı açılmalı” demişti.

Konuyla alakalı yeni gelişmeler olduğu takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takipte kalın. 

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı’dan “Ekmek Fiyatı” Açıklaması

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, un ve diğer girdi fiyatlarının 2 aydır yükseldiğini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir