Üniversiteler Açılacak Mı? Bakan Koca Açıkladı! - Vatan Kocaeli Gazetesi
23 Ekim 2020 Cuma

Üniversiteler Açılacak Mı? Bakan Koca Açıkladı!


CNN TÜRK’te, 18 Ekim Pazar günü saat 20:30’da, Cüneyt Özdemir 5N 1K Özel’de; Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı konuk edildi. Gazeteci Cüneyt Özdemir’in sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, üniversitelerin açılıp açılmayacağı konusundaki soruya da cevap verdi.

Cüneyt Özdemir’in ”Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversitelerin de açılabileceğini söyledi. Açılacak mı?” sorusuna Sağlık Bakanı Fahretin Koca, ”üniversiteler için, geçen Çarşamba da söylemiştim, Bilim Kurulunda da konuşulmuştu. Özellikle Milli Eğitim okullarının bu dönemde açılmasıyla birlikte, kademelendirmeyle birlikte, seyrini görmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki haftalarda açılan bu sınıflarla ilgili, salgındaki gelişimi, o yaş grubundaki enfeksiyon oranının ne olduğunu görerek ona göre bir karar veyahut öneri söz konusu olacak. Önümüzdeki dönem tabiki okullar açılmış olacak, ama bu pandeminin seyrtine göre kademelendirmeyle olacak.” diye yanıt verdi.

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hayırlı Cumalar! Sevdiklerinize en güzel Cuma mesajları! Kısa, anlamlı, güzel Cuma mesajları! WhatsApp Cuma mesajları!

Her hafta olduğu gibi bu hafta da en çok araştırıla konular arasında sevdiklerinize en güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir