Türkiye Gençlik Vakfı Gölcük temsilciliği açıldı - Vatan Kocaeli Gazetesi
29 Ekim 2020 Perşembe

Türkiye Gençlik Vakfı Gölcük temsilciliği açıldı

Gölcük Merkez Mahallesi 14. Sokak NO -5 te Türkiye Gençlik Vakfı Gölcük temsilciliği açılışı için TÜGVA binasının önünde açılış töreni düzenlendi.


Türkiye Gençlik Vakfı Gölcük temsilciliği açıldı

Gölcük Merkez Mahallesi 14. Sokak NO -5 te Türkiye Gençlik Vakfı Gölcük temsilciliği açılışı için TÜGVA binasının önünde açılış töreni düzenlendi.

Gölcük Merkez Mahallesi 14. Sokak NO -5 te TÜGVA açılışı için TÜGVA binasının önünde açılış töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Kocaeli Büyükşehir belediye başkanı genel sekreter yardımcısı Hasan Aydınlık. Gölcük Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, AK Parti ilçe başkanı Çetin Seymen, Gölcük Müftüsü İlyas Öztel, TÜGVA Genel başkanı Enes Eminoğlu, TÜGVA Kocaeli il başkanı Muhammet Hanefi Akbulut, TÜGVA Gölcük temsilcisi başkanı Ebubekir Ulufer ve çok sayıda davetliler katılım sağladılar.

Manevi değerlere sahip çıkılıyor

Açılış öncesi saygı duruşu ve ardından istiklal marşı okunduktan sonra kuranı kerim tilaveti okundu. Ardından konuşan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer; “1071 de biz vatan olarak bu topraklara geldik. O günden bu güne haçlı seferlerle sürekli mücadele ediyoruz. Bu bakıldığında saldırıya uğrayan ve mağdur olan yine Müslümanlardır. Bu saldırıyı yine aynı kesimler yapıyor. Gençlik bir milletin istikbalidir. Bizim milli ve manevi değerlere sahip çıkan şuuru olan vatan millet bilincine sahip olan bir gençliğe sahip olmamız bizimde istikbalimizin garantisidir” dedi.

460 temsilcilik açıldı

Ardından TÜGVA genel başkanı Enes Eminoğlu; “Türkiye Gençlik Vakfı olarak çıktığımız bu kutlu yola son 5 yıldır gerçekten çok hummalı bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışma ile tüm arkadaşlarımızla 81 ilde 460 temsilciliklerimizi açtık. Bu gün tüm Türkiye’nin dört bir tarafından aynı heyecanla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu gün Kocaeli’mizin 12 ilçesinde aynı heyecan ve gayretleri sürdürüyorlar. Şu anda içerisinde olduğumuz dünya gerçekten çok kırılgan ve tarihi bir süreçten geçiyoruz. Bunu da çok iyi okuyup takip etmeliyiz. Orta doğu coğrafyasına bakıldığında yaptığımız bu çalışmalar ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Bir gençlik geçmişini ve geleceğini öğrenmeden hiçbir şey yapamaz. Biz bu genliğimize hem geçmişi ve geleceğini ve kültürel değerlerini öğrenmesi çok önemlidir” dedi. Konuşmaların ardından hoca Taci Tarı açılış duasını yaptı ve açılış kurdelesi kesilerek açılış gerçekleşti.

YAZAR: Onur Torunoğlu

Gölcük Atatürk Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

KYÖV’ün yarışması ertelendi

Kocaeli Yüksek Öğrenim Vakfı, “Çocuk Edebiyatı Ödülleri” yarışması ile çocukların bilincini kirletmeyen, estetik algılarını geliştiren, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir