TÜİK İşgücü Girdi Endeksleri 3. Çeyrek Raporu Yayımlandı, İnşaat Sektörü Yükselişini Sürdürdü! - Vatan Kocaeli Gazetesi
27 Kasım 2020 Cuma

TÜİK İşgücü Girdi Endeksleri 3. Çeyrek Raporu Yayımlandı, İnşaat Sektörü Yükselişini Sürdürdü!TÜİK İşgücü Girdi Endeksleri, III. Çeyrek: Temmuz – Eylül, 2020 raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre istihdam endeksi yıllık yüzde 2,6 oranında artış gösterirken, çalışılan saat endeksi ise düşüş gösterdi. Brüt ücret-maaş endeksi yıllık yüzde 6,4 arttı. Detaylar haberimizde…

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK İşgücü Girdi Endeksleri, III. Çeyrek: Temmuz – Eylül, 2020 raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre inşaat sektöründe istihdam endeksi 2020 yılının Temmuz ve Eylül aylarında verilen destek kredilerinin de etkisi ile yükseliş gösterdi. 

İSTİHDAM ENDEKSİ YILLIK YÜZDE 2.6 ORANINDA ARTIŞ GÖSTERDİ! 

İnşaat sektörü verilen desteklerin de etkisi ile bir önceki çeyreğe oranla yüzde 9.3 oranında istihdam endeksi artışı gösterdi. Çalışılan saat endeksi ise inşaat sektöründe yıllık bazda yüzde 4.7 oranında ve bir önceki çeyreğe oranla yüzde 31,7 oranında yükseliş gösterdi. Brüt ücret-maaş endeksi çeyreklik bazda inşaat sektöründe yüzde 20,8 oranında artış gösterirken yıllık bazda ise yüzde 12 rakamı ile sınırlı kaldı. 

Emlak365.com

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

8 Şehirde 25 Ova İçin Büyük Ova Koruma Alanı Kararı Resmi Gazete İle Yayımlandı!

25 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Bazı Ovaların Büyük Ova Koruma Alanı Olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.