29 Eylül 2020 Salı

TIBBİ SARF MALZEMELERİ


Distile su çeşitleri 1 lt.ve 5lt., seçenekleri ile ihtiyaca uygunluk olarak temine hazırdır. Bunun dışında cilt temizleyici sabun ürünleri, klorheksidin, el dezenfejktanı gibi ürünlerin satışı da sitemizden yapılmaktadır. Bu ürünler insan vücudunun temizliği için önemlidir. Muayeneden önce ya da muayeneden sonra kullanılması gereken ürünlerdir. Ayrıca aile hekimi malzemeleri sadece muayenehanelerinde değil, ameliyat salonlarında, hasta odalarında, hastanenin belirli bölgelerinde temizleyici ve dezenfektan ürünlerin bulunması gerekmektedir. Bu ürünlerin varlığı mikrop ve zararlı bakterilerin öldürülerek, hastane ya da sağlık ocağı geneline yayılmasını önlemektedir.

Sitemizde aşı için ya da serum için kolay damar açmak amacı ile kullanılan önemli markaların steril enjektörleri bulunmaktadır. Bu enjektörlerin bebek hastalar için ya da büyükler için de farklı çeşidi bulunmaktadır. bu sayede ihtiyaca uygun olarak steril enjektörlerin kullanımını sağlayabilirsiniz. Tek kullanımlık olan bu ürünlerin dikkatli ve doğru seçilmesi gerekmektedir. Doğru seçim her zaman doğru uygulamayı da beraberinde getirmektedir. Serum için kelebek setleri de ayrıca sitede bulabilmeniz mümkündür.

Kan alma tüpü, numune alma kapları vb. birçok steril kaba da tıbbi sarf malzemeleri içerisinde yer verilmiştir. Aile hekimi malzemeleri statüsünde olan bu ürünler aynı zamanda laborantlar tarafından hastanelerde de kullanılmaktadır. Bu sayede birçok hastane, sağlık ocağı, laboratuvar, kan alma merkezleri vb. ortamlarda da bu ürünlere ihtiyaç vardır.

Flasterlerin hava geçiren ve geçirmeyen özelliklerine uygun olarak çeşitleri bulunmaktadır. bu ürünler kullanım ihtiyaçlarına ve yapılan pansumanın durumuna göre kullanılır. Yaranın hava ile teması hiçbir şekilde istenmiyorsa kapalı flasterler, öbür türlü de hava geçiren beyaz flasterler kullanılır. Bu nedenle hem ölçüye hem ebata hem de türüne göre ayrılan çeşitten sizler de sitemizde yararlanabilirsiniz. Birden fazla markanın farklı fiyat ve ölçüler içerisinde flasteri bulunmaktadır. bu ürünlerin temi için sizler de aile hekimliği malzemeleri bölümünden yararlanabilirsiniz. Tıbbi açıdan kullanılan ve sürekli ihtiyaç bulunan bir ürün olduğu için, hayatı kolaylaştırmak adına birçok seçeneğe sahiptir.

Maskeler, sağlık açısından doktorun muayene sırasında kullandığı ürünlere girmektedir. Bu ürünlerin yüzlük, beş yüzlük ve binlik olarak farklı renk ve sayılarda paketleri mevcuttur. Bu paketler kullanım sıklığına göre belirlenir. Her maske aynı değildir. Bu kadar tek kullanımlık üründe de kalite standartlarını karşılaması aranmaktadır. Hem mikrobun havada yayılmasını önler hem de başka kişide bulunan mikroplu havayı kendi ciğerlerimize çekmememizi önlemektedir. Bu sayede maskenin de hava kanallarının olması gerekmektedir. En kullanışlı maskeleri sitemizde bulabilir ve ihtiyacınıza uygun şekilde sipariş listenizi oluşturabilirsiniz. Aile hekimi malzemeleri ihtiyaçlarına yönelik birçok seçenekten en uygun fiyatlara sitemizden yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Daha fazla bilgi ve sipariş için medikalgross.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp çevrimiçi ve son görülme kaldırıldı

WhatsApp çevrimiçi ve son görülme kaldırıldı

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp uygulamasına son dakika güncellemesiyle birlikte yeni özellikler geldi. ‘Çevrimiçi, ‘Yazıyor…’ ve ‘Son görülme’ kısımları kaldırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir