14 Temmuz 2020 Salı

Survivor 2020 Nisa ile Sercan arasındaki ses kaydında neler konuşuluyor? Acun Ilıcalı ses kaydını açıklıyor!


Nisa ile Sercan arasındaki ses kaydı nasıl?

Survivor 2020’nin en çok konuşulan olaylarından birisi olan Sercan ile Nisa konusu yeniden gündeme gelmiş durumda. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan gerilim sonrasında iki taraftan da açıklamalar gelmişti. Bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında ada konseyi tanıtımında Acun Ilıcalı, kayıtların incelendiğini ve eski günlere ait ses kaydına denk geldiğini söyledi. Acun Ilıcalı şöyle belirtti:

“Konu Sercan ve Nisa arasında. Geçtiğimiz günlerde ikinizde tabiki Survivor’ın zor şartlarında mücadele ederken aranızdaki konuyla ilgili değişik açıklamalar yaptınız. Bu konuda ikinizin de iddiaları oldu. Bu konuya ben hiç müdahale olmadım ama iddialar karşılıklı büyüyünce ekibimizden o dönem ki kayıtların tekrar incelenmesini istedim. Yani sizi bahsettiğiniz dönemin kayıtlarını çok ciddi şekilde incelemelerini istedim ve o döneme ait bir ses kaydına ulaştık. Yani iki tarafında bu konuyla ilgili belli iddiaları oldu.”


“Ekibimizin yaklaşık 4 5 gün taramaları sonucunda o dönemle ilgili bir belgeye ulaştık. Şimdi arkadaşlarım bu akşam da son kez bakacaklar. Ancak şunu söyleyebilirim, benim şu anda gördüğüm daha doğrusu dinlediğim bir ses kaydı var ve bu ses kaydı bence birçok şeyi de aydınlatıyor. Bu ses bandında ben belli bir kanaate vardım ama tabi ki dinleyenin yorumlayacağı bir konu. Suçlama boyutuna geldiği için ‘Elimizde bir şey var da kullanmamış olabilir miyiz?’ diye derin bir araştırma yaptık.”


“Bunun için sadece bir gün rica ediyorum. Yarın bu konu ile ilgili tek bir açıklama yapacağım. Yarın bu konuyla ilgili ilk kez ve son kez bir açıklama yapacağım ve konuyu bir şekilde kapatmış olacağız.”

Bu ses kaydının 6 Nisan’da kaydedildiğini belirten Acun : “6 Nisan günü mikrofonlarınız kaydediliyor ve sizin bundan haberiniz yok. Sercan’dan Nisa’ya bir not gidiyor…” şeklinde ipucu verdi.

Sercan ile Nisa arasında neler olmuştu?

Nisa, Survivor’da geçen hafta adını eleme adayı olarak söyleyen Sercan için “İntikam almak için adımı söyleyeceğini biliyordum” demişti. Bu sözlerden bir gün sonra ise Sercan, tek taraflı bir şey yaşanmadığını ve her şeyin karşılıklı olduğunu söylemişti. Sercan, “Nisa’nın peşinden koşuyormuşum havası verildi. Benim de gururum var. Bu olay tek taraflı yaşanmadı. Çantamda notlar var. Yaşananlara en yakın arkadaşı Cemal Can da şahit” demişti.

Sercan ertesi gün ise Nisa’nın kendisine yazdığı notları göstermişti. Nisa’nın ‘Hep orada’ yazdığı kağıdı ve doğum gününde çizdiği resmin olduğu kartı gösteren Sercan, “Ben hiçbir zaman platonik bir şey yaşamadım. Herkes bilsin ki, hiçbir zaman tek taraflı olmadı” açıklamasını yaptı.

Nisa ise bu açıklamaların ardından ”Moralim bozuldu. Bir tane boş bir şey çıkarıyor, ben başka bir şeyden bahsediyorum. Bu bir şeyler çıkarıyor. Yok notlar varmış. Benim ona yazdığım notları biliyor musun? Doğum gününü kutladım” şeklinde açıklama yaptı.

Ayrıca Nisa ile Sercan arasında olan ses kaydı Gizem ile Nisa arasında olarak yayınlandı:

Nisa: Gel buraya,gel

Gizem: Dur, geliyorum, dur.

Nisa: Bak, böyle başlıyor.

Gizem: Aç. Tut onu.

Nisa: Bak, şimdi dinle.

Gizem: Al bunu çabuk. Anlatsana. Çok mutluyum şu an. Bu seni artık 850 bin ay idare eder.

Nisa: Hayır ya ne alaka?

Gizem: Etsin. Manyak mısın? Döveceğim seni artık ya. Yeter ya.

Nisa: Niye ya?

Gizem: Çok tatlı çünkü

Nisa: Ama ben istemiyorum

Gizem: Tamam, bakarsın işte.

Nisa: Erkek arkadaşım var. Onunla evlenmek istiyorum. Bununla değil.

Gizem: Tamam canım, evlenmeyiver. Nisa dur ya 

 

 

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 MSÜ Ön Başvuru Sonuçları Açıklandı!

* MSÜ ÖN BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ… 2020 ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİN SÜRECİ1. MSB Milli Savunma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir