Sözcü Gazetesi Yazarı Bekir Coşkun kimdir? Neden hayatını kaybetti? - Vatan Kocaeli Gazetesi
27 Ekim 2020 Salı

Sözcü Gazetesi Yazarı Bekir Coşkun kimdir? Neden hayatını kaybetti?


Son dakika haberlerine göre; uzun süredir kanser tedavisi gören Sözcü gazetesi yazarı Bekir Coşkun yaşamını yitirdi. Merak edilen isimlerden olan Bekir Coşkun kimdir? Neden hayatını kaybetti? 1945’te Şanlıurfa’da memur bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen..

Son dakika haberlerine göre; uzun süredir kanser tedavisi gören Sözcü gazetesi yazarı Bekir Coşkun yaşamını yitirdi. Merak edilen isimlerden olan Bekir Coşkun kimdir? Neden hayatını kaybetti?

1945’te Şanlıurfa’da memur bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen Bekir Coşkun, Ankara’da Yüksek Gazetecilik Okulu’ndan mezun oldu.

1974’te mesleğe foto muhabiri olarak başlayan ardından emniyet ve parlamento muhabirliği yapan Bekir Coşkun, Günaydın Gazetesi’nde Dokuzuncu Köy adlı köşede yazarlık yaptı.

1987’de Sabah Gazetesi’nde Onuncu Köy başlıklı köşesini yazmaya başladı. 1993’te Hürriyet Gazetesi’ne geçen Coşkun, 2009 yılında Habertürk’e transfer oldu. 2010 yılında Cumhuriyet gazetesiyle anlaşan Coşkun, 14 Mart 2014’te Sözcü’deki ilk yazısını yazdı.

2017 yılı Ekim ayında kanser tedavisi nedeniyle yazılarına ara veren Bekir Coşkun, o tarihten bu yana sağlığı el verdiği sürece Sözcü gazetesindeki köşesinden okurlarıyla buluşmayı sürdürüyordu.

Doğa ve hayvan sevgisiyle tanınan Bekir Coşkun 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü’nde son kez okurlarıyla buluşmuştu.

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son dakika Türkiye 26 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı! Son haftaların en yüksek hasta sayısına ulaşıldı

Son dakika Sağlık Bakanlığı tarafından merakla beklenen Türkiye’nin 26 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı. Açıklanan corona …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir