Seyhan Soylu kimdir? Seyhan Soylu'ya hapis şoku! - Vatan Kocaeli Gazetesi
24 Kasım 2020 Salı

Seyhan Soylu kimdir? Seyhan Soylu’ya hapis şoku!Sanatçı Yeşim Salkım’ın aldığı koruma kararına rağmen, hakkında paylaşımlarda bulunmaya devam eden Sisi lakaplı Seyhan Soylu’ya yönelik 4 günlük tazyik hapsi cezası verildi. Soylu’nun karar itiraz etme hakkı var. İtiraz..

Sanatçı Yeşim Salkım’ın aldığı koruma kararına rağmen, hakkında paylaşımlarda bulunmaya devam eden Sisi lakaplı Seyhan Soylu’ya yönelik 4 günlük tazyik hapsi cezası verildi. Soylu’nun karar itiraz etme hakkı var. İtiraz ret edilirse Soylu 4 gün cezaevine girecek.

Sanatçı Yeşim Salkım, geçen Ağustos ayında Murat Övüç ve Seyhan Soylu hakkında 2 aylık tedbir kararı almıştı. Karar, ikilinin Salkım’a yönelik herhangi paylaşımda bulunmamalarını da kapsıyordu. Ancak karara rağmen Soylu, Salkım hakkında sosyal medya hesaplarında paylaşımlarda bulunmaya video yayınlama devam etti.

Paylaşımların birinde Soylu isim vermeden “… Kızının yuvasını da yıkmışsın gergin yosma” dedi. Bu video sonrası başka videolarda da Salkım’a yönelik benzer ifadeler kullanıldı.

‘GERGİN YOSMA’YI BAŞKALARI İÇİN DEDİM

Salkım’ın avukatları Soylu’nun tedbir kararını ihlal ettiği gerekçesi ise mahkemeye başvurdu. İstanbul 1. Aile Mahkemesi, karar öncesi Soylu’nun da savunmasını aldı. Soylu, “Gergin yosma” ifadesini Salkım için değil T. T. ile R. A. isimli başka iki kadın için kullandığını öne sürdü.

SEYHAN SOYLU KİMDİR?

Seyhan Soylu’nun hayatı 

Seyhan Soylu, 1973 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. “Sisi” lakabını kullanan ve sanat camiasında oldukça ünlü olan Seyhan Soylu, ünlü isimlerin menajerliğini yapmıştır.

Sisi’nin annesi, CHP’nin eski üyelerinden biridir. Sisi de tıpkı annesi gibi siyaset dünyasından uzak kalmamış, 2007 yılında yapılan genel seçimlerde DSP partisinin kendisine yapmış olduğu “insancıl” siyasi teklifler ve iyi yaklaşımlar sonucunda bu partiden milletvekili aday adayı olmaya karar kılmıştır.

Kendisine meslek olarak da polisliği seçmiş olan Seyhan Soylu, cinsel yöneliminden kaynaklı çıkan anlaşmazlıklardan ötürü polislik mesleğinden men edilmiştir. Ancak Sisi, bu baskılar karşısında yılmamış ve kendisine bir şekilde camia içerisinde yer bulabilmek adına pek çok medya kuruluşunda iş bulmuş ve yerini edinmiştir. Oldukça güvenilir ve başarılı noktalara geldikten sonra günümüz sanat dünyasında Seyhan Soylu’nun menajerliğini yaptığı yetmişe yakın isim bulunmaktadır.

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MasterChef 24 Kasım Salı 107.Bölüm Fragmanı İzle!

MasterChef Türkiye 107.Bölüm Fragmanı İzle! 24 Kasım Salı….MasterChef Türkiye yeni hafta heyecanı devam ediyor. 23 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.