10 Temmuz 2020 Cuma

Şebnem Bozoklu Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?


Şebnem Bozoklu Kimdir?

Şebnem Bozoklu Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Şebnem Bozoklu hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1979 yılının Ağustos ayında İstanbul’da dünyaya gelen İstanbul doğumlu oyuncu Şebnem Bozoklu 1996 senesinde Kadıköy Kız Lisesini ve ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünü 2000 senesinde bitirmiştir.

2001 yılında ise Müjdat Gezen Sanat Merkezi Oyunculuk Bölümüne başlamış 2004 senesinde ise mezun olmuştur.

Şebnem Bozoklu ekran severler tarafından özellikle Canım Ailem’deki Meliha rolü ile tanınmış ve büyük bir başarı elde ederek 36. Hürriyet Altın Kelebek en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

Şebnem Bozoklu evli mi? eşi kim?

Annesi Mısır Kökenli Siirt’lidir. Bir röportaj’da, anneannesi, annesi ve teyzesinin bir araya geldiklerinde genellikle Arapça konuştuklarını dile getirmiştir. Baba tarafından ise aslen Isparta’lıdır. Boyu 1.60 cm, kilosu 56, burcu ise Aslan’dır.

2010 yılında Mimar Emre İzer ile evlenmiş ancak evliliği 2016 yılında son bulmuştur. En son magazin dünyasında sıkça gazeteci yazar Kanat Akkaya ile birlikte olduğu yönünde haberler ile gündeme gelmiş, 2019 yılında ise Kanat Akkaya ile evlenmiştir.

Selena, Canım Ailem, Derman, Emret Komutanım, Bizim Yenge, Mutlu Aile Defteri, Cesur Hemşire, Galip Derviş, Soğuk, Ulan İstanbul, İçimdeki İnsan, Niyazi Gül Dörtnala, Yok Artık, Albüm, Altınsoylar, Yok Artık 2, Çifte Saadet, Tatlım Tatlım, Cebimdeki Yabancı ve Şahsiyet gibi projelerde rol almıştır.

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önder Keskin Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Önder Keskin Kimdir? Önder Keskin Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Önder Keskin uzun senelerdir dizi, sinema …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir