Sağlık Personelleri yıllık izinlerini ne zaman kullanabilecek? Belli oldu! - Vatan Kocaeli Gazetesi
27 Kasım 2020 Cuma

Sağlık Personelleri yıllık izinlerini ne zaman kullanabilecek? Belli oldu!Corona virüsü salgını ile mücadelede ön saflarda yer alan sağlık personellerinin yıllık izinlerini ne zaman kullanacağı merak konusuydu. Konu ile ilgili elde edilen son dakika bilgisine göre sağlık personellerinin izinlerini ne zaman kullanabileceği belli oldu.

Çin Wuhan kentinden dünyaya yayılan corona virüsü salgınında en önemli mücadeleyi sağlık personelleri verdi. Türkiye’de salgın nedeniyle sağlık personellerinin izin kullanmaları yasaklanmıştı. İzinlerini ne zaman kullanabileceğini merak eden sağlık personelleri için sevindirici açıklama geldi.

Sağlık personellerinin izinleri hakkında yapılan açıklamaya göre, izinler için düzenleme yapıldığı ve bu sene kullanılmayan yıllık izinlerin 2021 yılına aktarılacağı öğrenildi. Sağlık personelleri bu sene kullanamadıkları izinleri 2021 yılında kullanabilecekler.

Türkiye’de corona virüsü son durum

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan son corona virüsü tablosuna göre, yapılan 145 bin 411 test sonucunda 2 bin 576 kişide daha virüs tespit edildi. 85 vatandaş virüs yüzünden hayatını kaybetti. 2 bin 47 vatandaş ise virüsten kurtularak sağlığına kavuştu.

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HÜRRİYET, KAPANÖNÜ VE AYAKKABICILAR ÇARŞISI’NDA

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, hem tadilat ve yenileme çalışmalarını incelemek hem de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.