Sağlık Personeli Bunu Haketmiyor! - Vatan Kocaeli Gazetesi
30 Ekim 2020 Cuma

Sağlık Personeli Bunu Haketmiyor!


Fakat yıllarca kamu görevlisi olarak kamu hizmeti verdikten sonra halk arasında emeklilik ikramiyesi diye adlandırılan kıdem tazminatı alamamıştır. Neden mi Kamu Dışı Aile Sağlığı Çalışanı adı altında sağlık personeli olduğu için.

Geçmiş yıllarda kamu hastanelerinde taşeron adı altında özel şirketler aracılığı ile çalışan işçilerin emekli olduğunda da işine son verildiğinde de şirket ödemediği için hastanelerin işçilere ödediği kıdem tazminatı, sağlık bakanlığı ile sözleşme imzalayıp kamu görevlisi olarak çalışan bir sağlık personeline ödenmemiştir. E.G durumu mahkemeye taşımıştır.

Hiç bir emekçinin ve kamu görevlisinin haketmiyeceği bu durumu, yaklaşık bir yıldır tüm dünyada yaşanan covit-19 sürecinde daha net görüldüğü üzere, canını ortaya koyarak ailesinden çocuğundan bile fedakarlıklar göstererek toplumun sağlığı için çırpınan bir sağlık personeli asla hektmemektedir.
Farklı özlük, mali ve sosyal haklara sahip, çalışma barışını zedeleyen tüm sözleşmeli modellerden vazgeçilip kadrolu istihdam esas alınmalıdır.
Kamu içinde çalışıp “KAMU DIŞI” adıyla çalışma biçimine son verilmeli ve kadro güvencesi sağlanarak 45/A 3+1 istihtam modelinde birleştirilerek adalet sağlanmalıdır.

Kamu Dışı Aile Sağlığı Çalışanları Platformu  

Vatan Kocaeli Gazetesi

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİM Aktüel Ürünler Kataloğu Yayımlandı! BİM Marketleri Satış Rekorları Kırabilir…

BİM 30 Ekim Aktüel Ürünler kataloğunu yayımladı ve çok yoğun talep görülmesi beklenen bu ürünleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.