11 Temmuz 2020 Cumartesi

Sağlık Bakanlığı personel alımı KPSS 2020/8 sonuçları ne oldu? KPSS 2020/8 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?


Sağlık Bakanlığı 3 bin sağlık personeli alımı müjdesini vermişti, tercih yapan adaylar KPSS 2020/8 sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmekte. KPSS 2020/8 tercihleri Haziran’ın 22’sinde sona erdi. Peki tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar…

https://www.haberkolay.net/ Sağlık Bakanlığı 2020/8 tercih kılavuzu aracılığıyla 3 bin sağlık personelinin alımı için başvurular yapıldı ve bitti. 3 bin sağlık personelini kadrosunda istihdam edecek olan bakanlık, KPSS 2020/8 tercih kılavuzu ile tercih işlemlerini tamamlayan adayların KPSS 2020/8 tercih sonuçlarını ÖSYM aracılığıyla erişime açacak. KPSS puanının ön plana çıktığı Sağlık Bakanlığı 2020/8 tercih sonuçları akabinde 3 bin sağlık personelinin ihtiyaç bulunan yerlere atamaları tamamlanacak. Tercih işlemlerini tamamlayan adaylar, KPSS 2020/8 tercih sonuçlarının bekliyor. İstanbul’da bulunan açık pozisyonlar başta olmak üzere pek çok hastaneye atama yapılması planlanıyor.

KPSS 2020/8 TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sağlık Bakanlığı personel alımı için yapılan tercihlerin sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli değil. Fakat bir önceki Sağlık Bakanlığı tercih sonuçları 5 gün içerisinde açıklanmıştı. Bu bilgiler doğrultusunda KPSS 2020/8 Sağlık Bakanlığı tercih sonuçlarının bu hafta içerisinde açıklanması beklenmekte. KPSS 2020/8 tercih sonuçları açıklandığında haberimizi güncelleyeceğiz.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’daki sağlık tesislerinde istihdam edilmek üzere 3 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 250 sürekli işçi alımı yapılacağını belirtti.

Bakan Koca, yaptığı yazılı açıklamada, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanına göre Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 3 bin sözleşmesi sağlık personeli alımı yapılacağını bildirdi. Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışacak olanların 2 bin 302’sinin hemşire ve 606’sının sağlık teknikeri, kalanının ise ebe, psikolog, diyetisyen, fizyoterapist ve sosyal çalışmacı unvanlarında olacağı belirtildi. Bakan Koca, sözleşmeli sağlık personeli alımı için Bakanlığın, ÖSYM’nin ve İŞKUR’un internet sitelerinin takip edilmesini istedi. Bakan Koca, sözleşmeli sağlık personeli alımı için Bakanlığın, ÖSYM’nin ve İŞKUR’un internet sitelerinin takip edilmesi gerektiğini belirtti.

Ayrıca 108’i temizlik hizmetleri, 113’ü bakım ve onarım hizmetleri ve 29’u koruma ve güvenlik hizmetlerinde görev yapmak üzere 250 sürekli işçi alımı yapılacağını duyuran Koca, şunları söyledi:

“İşçi alım duyurusu için Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve İŞKUR internet sitelerini takip ediniz. Yeni atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasına önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Hayırlı olsun.”

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı! Okullar Açılmayabilir, Vardiyalı Eğitim Olabilir

Prof. Dr. Yamanel yaptığı açıklamada: ”Vaka sayılarımız çok artar, kontrol altına alınmayacak düzeylere çıkarsa o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir