Sağlık Bakanı Koca yanıtladı: Sokağa çıkma yasağı olacak mı? - Vatan Kocaeli Gazetesi
20 Ekim 2020 Salı

Sağlık Bakanı Koca yanıtladı: Sokağa çıkma yasağı olacak mı?


Türkiye’ye Mart ayında giren Covid-19 salgını sürecinin başından beri dikkatlerin sürekli üzerinde olduğu isim olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün bir televizyon programına konuk oldu. Bir çok konuda soru yanıtlayan Sağlık Bakanı Koca’nın bir numaralı gündem maddesi beklendiği üzere Korona ve Covid-19 süreci oldu. Son günlerde artan vaka oranları ile birlikte sokağa çıkma yasağı iddiaları dolaşmaya başlayınca bu soru Bakan Koca’ya yöneltildi. Sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili Bakan Koca’nın tavrı net oldu.

YENİ SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI OLACAK MI?

CNN Türk’te 5N1K’nın konuğu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu. Son günlerde vaka sayılarının yeniden yükselişte olması üzerine Bakan Koca’ya yeni kısıtlama olup olmayacağı soruldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise net bir şekilde Türkiye için yeni bir sokağa çıkma yasağı düşünmediklerini söyledi.

Artışa da değinen Bakan Koca, bu artışların yaşanmaması için vatandaşların maske, mesafe ve hijyen kurallarına daha çok riayet etmesi gerektiğini söyledi.

TARİKAT İDDİALARI

Sağlık Bakanlığı’nda tarikat yuvalanması iddialarına değinen Bakan Koca; “Vatandaşlarımız şundan emin olsun beynini, zihnini kiraya vermiş hiçbir kimse ve bir şekilde bir yerde odaklanma noktasındaki her düşünceye karşı olacağımızı ve bununla mücadele edeceğimizden emin olsun.” dedi.

 

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Derece Ve Kademelerine Göre 2020 Yılı Temmuz Ayı Akademik Personeli Maaşları Ne Kadar? Akademik Personel Maaşı

Yüzlerce üniversitede binlerce akademisyen görev yapmaktadır. Üniversiteler yıl içerisinde duyuruya çıkarak öğretim görevlisi, okutman ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir