Rüyada Aç Görmek - Vatan Kocaeli Gazetesi
28 Ekim 2020 Çarşamba

Rüyada Aç Görmek


Vatan Kocaeli Gazetesi

Rüyada Aç Görmek

Rüyada aç görmek, ihtiyaç sahibi olmak, başkalarından yardım isteyecek duruma düşmek, işlerin bozulması gibi anlamlara gelir ve genellikle maddi kayıpların, zorlukların haberini verir. Aç birini görmek o kimseye yapılacak yardıma veya kişinin arkadaş çevresinde zor günler geçirenlere el uzatacağına alamet eder. Sevap işleyecek fırsatların ortaya çıkmasına yorumlanan rüya, aç hayvan gören ve onu doyuran kimseler için hayırların en güzelini işleyeceklerini, ahiret hayatlarının da bu davranışlarının karşılığı olarak güzel geçeceğini bildirir. Kişi kendini aç görüyorsa nefsiyle yaşayacağı bir mücadelenin ifadesi olarak kabul edilir ve inancını kuvvetlendirmek isteyen kimselerin, nefis kontrolü yaparken zaman zaman zorlanacaklarını fakat yine de yollarından dönmeyeceklerini işaret eder.

Rüyada Aç İnsan Doyurmak

Büyük bir sevap işleyecek olan rüya sahibinin ne kadar zengin olursa olsun her zaman gönlü bol ve merhametli biri olacağını, çevresindeki kötülüklere karşı duracağı gibi, haksızlıklarla da mücadele ederek geçireceği yaşamını tabir eder. Aç insan doyurmak, gerçek hayatta da insanların yararına işler yapmak, hayratlar, çeşme, hastane veya okul yaptırmak demektir. Kişinin maddi olanaklarının artacağına ve yanında pek çok kimseye ekmek verecek kadar işlerini büyüteceğine de yorumlanır.

Rüyada Aç Hayvan Görmek

Genel manada aç hayvan görmek, merhamet gösterilecek bir duruma işaret eder ancak görülen hayvanın ne olduğu da önem taşır. Aç ayı görmek, yakın çevrede gözü doymak bilmeyen bir tanıdığa yorulur. Aç köpek görmek dostlardan birinin yaşayacağı sıkıntıya işarettir. Aç kedi görmek ise hanede maddi sorunlar olduğuna fakat kısa süre sonra düzeleceğine haber verir.

Rüyada Aç Görmenin Psikolojik Yorumu

Açlık genel olarak kişinin hayatındaki boşlukları temsil eder. Aynı zamanda ruhsal bir boşluğun da simgesidir. Kişinin sürekli olarak içindeki boşluğu doldurmak adına alışveriş yaptığını yahut fazla yemek yediğini, sorunlarını bu şekilde kapatmaya çalıştığını da ifade eder.

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Esra Erol’da 19 Yaşındaki Doğan Nilgün Hanım’ın Oğlu Çıktı

Esra Erol’da 19 Yaşındaki Doğan Nilgün Hanım’ın Oğlu Çıktı. Yapılan DNA testleri sonucunda 19 yaşındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir