Philip Pullman'ın His Dark Materials üçlemesi yeniden raflarda - 1 - Vatan Kocaeli Gazetesi
30 Ekim 2020 Cuma

Philip Pullman’ın His Dark Materials üçlemesi yeniden raflarda – 1


BBC ve HBO ortak yapımı His Dark Materials dizisinin uyarlandığı ve Philip Pullman’ın kaleme aldığı üçleme roman serisi yeniden raflarda. İthaki Yayınları gelecek hafta piyasaya süreceği kitaplara yönelik yaptığı açıklamada Pullman’ın Altın Pusula, Keskin Bıçak ve Kehribar Dürbün kitaplarına da yer verdi.

His Dark Materials’ın dizisinden ise yeni bir tanıtım ve poster geldi. Dizinin 16 Kasım’da başlayacak gelecek sezonu ikinci roman Keskin Bıçak’a (The Subtle Knife) dayanacak. İlk sezon, Lyra Belacqua’nın bir kapının ardına geçmesiyle bitmişti. Gelecek sezon ise Lyra’nın Cittàgaze’e gitmesiyle başlayacak.

Lyra, ilk kez geçtiğimiz sezon tanıtılan Will Parry’yle (Amir Wilson) yeniden bir araya gelecek. Will’in aradığı babası John Parry’yi Andrew Scott canlandıracak. Gelecek sezonun kadrosunda Terence Stamp, Jade Anouka, Ruta Gedmintas ve Simone Kirby de yer alıyor. Phoebe Waller-Bridge ise John Parry’nin iblisini seslendirecek.

Yayınlanan yeni tanıtımı aşağıdan izleyebilir, posteri ise gelecek sayfada bulabilirsiniz.

YAZAR: Ömer Yılmaz

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İletişim Fakültesi 2017 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Arka Sokaklar avukat Başak kimdir? Perihan Ünlücan nereli, kaç yaşında?

Yıllardır Kanal D’de seyircisi ile buluşan Arka Sokaklar 563. ile ekrana geldi. Yeni bölümde flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.