13 Temmuz 2020 Pazartesi

Onur Tuna Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?


Onur Tuna Kimdir?

Onur Tuna Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Onur Tuna son dönemlerde dizilerin en fazla aranan başarılı oyuncuları arasında yer alıyor. Peki yakışıklı oyuncu kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Uzun boyu, mavi gözleri ve fiziği ile ekran severlerin dikkatini çeken yakışıklı oyuncu 16 Temmuz 1985 tarihinde Çanakkale’de dünyaya gelmiştir.

Anne tarafından Selanik Göçmeni, baba tarafından ise aslen Çanakkale’lidir. Annesi tapu dairesinden emekli, abisi ve babası matematikçi olan Onur Tuna, Lise eğitimini Bursa’da tamamlamıştır. Ardından İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. Ayrıca Ayla Algan ve Müjdat Gezen’de oyunculuk eğitimleri alarak kendisini geliştirmiştir.

Çocukluk yılları doğup büyüdüğü memleketi Çanakkale’de geçmiştir. Oyunculuk hayalinin ise İlkokuldan itibaren başladığını, İlkokul’da iken tiyatro’da İbiş’i oynadığını o gün bugündür bu mesleği sevdiğini aktarmıştır.

Onur Tuna ailesi, eğitimi ve kısa özgeçmişi;

İzmir’de 4 sene profesyonel mankenlik yapan Onur Tuna bir dönem lisanslı olarak voleybol ve basketbol oynamıştır. Boyu 1.95 cm, kilosu ise 80’dir.

Bugüne kadar Filinta, Cesur Yürek, Hayat Devam Ediyor, Huzur Sokağı, Altın Tepsi ve Yasak Elma gibi projelerde rol almıştır. Dizide Alihan karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Uzun yıllardır yaşantısını İstanbul, Beşiktaş’ta sürdürmektedir. Bir gün sokakta yürürken peşine takılan ve yanından ayrılmayan Tekir isminde bir kedisi vardır. Ayakkabı hobisi olan Onur Tuna’nın 100’den fazla ayakkabısı bulunmaktadır. Oyunculuk kariyerine adım attığı ilk dizide kazandığı para ile arkadaşlarını yemeğe çıkaran Onur Tuna bir de evine televizyon aldığını belirtmiştir. Bir çok diş hekimi dostu olan başarılı oyuncu, onlarla beraber evde bilgisayar oyunları oynamaktan ve konsere gitmekten de keyif almaktadır.

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önder Keskin Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Önder Keskin Kimdir? Önder Keskin Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Önder Keskin uzun senelerdir dizi, sinema …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir