11 Temmuz 2020 Cumartesi

Olga Kurylenko Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?


Olga Kurylenko Kimdir?

Olga Kurylenko Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Olga Kurylenko uzun süre model olarak bir çok ünlü markanın yüzü olmuş ve podyuma çıkmıştır. Daha sonra oyunculuğa adım atan güzel ismin boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? aslen nereli? kısaca kariyeri hayatı ve biyografi bilgileri.

1979 yılının Kasım ayında Ukrayna’da dünyaya gelmiş, Beyaz Rusya ve Ukrayna asıllı, aynı zamanda Fransa vatandaşlığına sahiptir. Henüz 13 yaşında iken Rusya Moskova’ya eğitim için gittiği dönemde keşfedilmiştir. Sanat öğretmeni bir annenin kızı olan Kurylenko, yerel bir okulda müzik ve piyano dersleri almıştır. Tren istasyonu’nda keşfedildiği belirtilen güzel isim modellik için eğitim almaya başlamış, 16 yaşında Fransa Paris’e taşınmış, 18 yaşına geldiğinde ise Glamour dergisinin kapak kızı olmuştur.

Çok kısa bir zaman diliminde model olma yolunda hızla merdiven basamaklarını tırmanan Kurylenko sırası ile Elle, Madam Figaro, Marie Claire ve Vogue gibi önemli dergilerin kapaklarını süslemeyi başarmıştır.

Her geçen gün artan başarı grafiği sinema dünyasının da dikkatinden kaçmamış, kısa süre içinde bir çok sinema ve dizi için oyunculuk teklifleri almıştır. Bu teklifleri değerlendiren güzel model, kısa süre içinde oyunculuk dünyasının da aranan isimlerinden birisi olmuştur.

Kariyeri;

1999 senesinde Fransa’nın ünlü fotoğrafçısı olarak tanınan Cedric Van Mol ile evlenmiştir. ancak evliliği 4 sene sürmüş, 2003 yılında boşanmıştır. 2006 yılında ise Damian Gabrielle ile evlenen ünlü oyuncunun bu evlilik macerası da çok kısa sürmüş 1 sene sonra 2007 yılında boşandı. Son olarak İngiliz yazar, gazeteci ve eski oyuncu Max Benitz’den Alexander Max Horatio isminde bir oğlu olduğunu belirtebiliriz.

Boyu 1.76 cm, kilosu 52, burcu ise akrep’tir.

2005 yılında podyumlardan oyunculuk dünyasına giriş yapan Kurylenko, aynı sene Esrarengiz Sevgili isimli sinema filminin başrol oyuncusu olarak dikkat çekmiştir. Daha sonra günümüze kadar bir çok sinema ve dizi projesinde başrol oyuncu olarak yer almıştır.

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önder Keskin Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Önder Keskin Kimdir? Önder Keskin Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Önder Keskin uzun senelerdir dizi, sinema …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir