Okula Gitmek Zorunlu Mu? Milli Eğitim Bakanlığı Açıkladı! - Vatan Kocaeli - Vatan Kocaeli Gazetesi
22 Ekim 2020 Perşembe

Okula Gitmek Zorunlu Mu? Milli Eğitim Bakanlığı Açıkladı! – Vatan Kocaeli


Büyütmek için resme tıklayın

31 Ağustos 2020 tarihinde uzaktan eğitimle başlayan 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren 1.sınıf ve kreş öğrencileriyle yüz yüze başladı. 12 Ekim 2020 tarihinden itibaren de 2,3,4, 8 ve 12. sınıflar için yüz yüze eğitim başladı. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada isteyen velilerin çocuklarını okula gönderebileceklerini açıkladı. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada: 

“Bizim açımızdan aslolan yüz yüze eğitimdir. Yüz yüze eğitimin bir an önce sağlık şartları içerisinde hayata geçmesi için çabamız sürüyor. Bu çabamız içinde de bu hafta ikinci aşamaya geçmiş olduk. Öğretmenlerimizin sönmeyen çabaları bizim en büyük desteğimiz. Hep birlikte bunu omuzlayıp bu ülkenin çocuklarının eğitimden mahrum kalmaması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 

“Öğretmenlerimiz, V-Fabrika Uygulaması ile beraber kod yazmak, ihtiyaçları dahilinde öğrencilere ödevler hazırlamak, paylaşmak gibi bir çok işlemi çok rahatlıkla yürütebilecekler ve derslerini zenginleştirip yaptıkları eğitimi daha etkili bir hale getirebilecekler. Böylece çevrimiçi süreçlerde de ilgi ve motivasyonun geliştirmesi noktasında bir mesafe almış olacağız. Bizim açımızdan aslolan yüz yüze eğitimdir. Yüz yüze eğitimin bir an önce sağlık şartları içerisinde hayata geçmesi için çabamız sürüyor. Bu çabamız içinde de bu hafta ikinci aşamaya geçmiş olduk. Öğretmenlerimizin sönmeyen çabaları bizim en büyük desteğimiz. Hep birlikte bunu omuzlayıp bu ülkenin çocuklarının eğitimden mahrum kalmaması için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

En büyük yatırımın öğretmene yapılan yatırım olduğunu dile getiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,

“Öğretmene yaptığımız her yatırım bu ülkenin geleceğine, çocuklarımızın geleceğine bir yatırımdır. Bundan dolayı öğretmene yaptığımız yatırımın katlanarak artacağını rahatlıkla söyleyebilirim. Bütün bu araçlar, gereçler, yazılımlar hepsi çocuklarımızın daha nitelikli eğitim alması, öğretmenlerimizin mutlu olması, işlerinin kolaylaşması için. Yeni müjdelerin, yeni projelerin peşindeyiz. Çünkü gün gün değişim var ve gün gün bizim ihtiyaçları

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kırmızı Oda 8. Yeni Bölüm Ön İzleme Videosu Yayınlandı! TV8 Dizisi Kırmızı Oda 7. Son Bölüm İzle!

Kırmızı Oda 7. bölüm Tv8’de yayınlandı. Gerçek hikayeleri bölüm bölüm ele alacak ve dramatize edecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir