14 Temmuz 2020 Salı

Oğuzhan Uğur Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?


Oğuzhan Uğur Kimdir?

Oğuzhan Uğur Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Oğuzhan Uğur son dönemlerde hem sosyal medya dünyasının, hem müzik dünyasının hemde oyunculuk sektörünün en fazla merak edilen isimlerinden birisidir. Peki kimdir? kaç yaşında? boyu kilosu kaç? aslen nereli? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Bir dönem Mustafa Şevki Doğan ve Yönetmen Osman Sınav‘ın asistanlığını yapmıştır. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünden mezun olmuştur. Okul eğitimi döneminde sergi, belgesel ve kısa film çalışmaları gerçekleştirmiş ardından Osman Sınav ile çalışmaya başlamıştır.

Burcu kova, boyu 1.71 cm, doğum yeri Ankara, doğum tarihi ise 1984. Hem müzik, hemde oyunculuk dünyasında yer alan Oğuzhan Uğur bir dönem Youtube üzerinden şeberme adını verdiği absurd skeçlerle hatırı sayılır bir kitleye ulaşmıştır.

2011 senesinde Ağır Abi isimli sinema filminin senaristlik ve yönetmenlik görevini üstlenmiştir. 2015 yılında Pişt, 2016 yılında ise Bizans Oyunları projelerinde rol almıştır.

Oğuzhan Uğur boyu, Kaç yaşında? doğum yeri? ve burcu;

Ayrıca 2012 yılında Çok Şükür isimli albüm ile müzik piyasasına giriş yapmıştır. Albüm dışında tekli single çalışmaları ile müzik kariyerini sürdüren Oğuzhan Uğur’un single çalışmaları Terbiyesizim, Panpa, Birinci Vazife, İstemiyorum, Sağ Salim, Bal Prensesim, Dengi Dengine feat. Ege Çubukçu, Biyolojik Unsur, Mağlubiyet, Madım Mı? ve Kıskanç.

Pop sanatçısı Murat Dalkılıç‘ın ise Leyla isimli şarkısının klip videosunun yönetmenlik görevini üstlenmiştir. Mağlubiyet isimli parçayı Murat Dalkılıç ile birlikte seslendirmiştir.

Bir dönem ismi güzel sanatçı Merve Özbey ile aşk dedikodularıyla magazin gündemine gelmiştir. Ardından ise vizyona girecek olan Borç Harç isimli sinema filminde yer alan bir kesitin görüntüsü nedeniyle oyuncu Esma Soysal ile sevgili olduğu haberleri yapılmıştır. Ancak bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilmiştir. Son olarak yine instagram üzerinden birlikte bir fotoğraf paylaşılmıştır.

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önder Keskin Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Önder Keskin Kimdir? Önder Keskin Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Önder Keskin uzun senelerdir dizi, sinema …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir