13 Temmuz 2020 Pazartesi

O İlimizde 15 Gün Boyunca Yasak Var! Uymayana 392 TL Ceza – KPSS Haberleri


Edinilen son dakika bilgisine göre Antalya’da 15 Gün boyunca yürüyüşler, açık hava toplantıları, toplu karşılamalar ve uğurlamalar yasaklandı. Konu ile alakalı açıklama Antalya Valiliği tarafından yapıldı. 

Artış gösteren Koronavirüs vakaları sebebiyle Antalya İl Umumu Hıfzısıhha Kurulu’nun aldığı kararla 15 gün boyunca açık hava ve toplu etkinliklere izin verilmeyecektir. 

Antalya Valiliği açıklamasında: 

” Karar tarihinden itibaren 15 gün süreyle, yapılması planlanan basın açıklamaları, yalnızca siyasi parti/sendika/meslek kuruluşu/dernek/sivil toplum kuruluşu binalarının içerisinde veya önünde 50 kişiyi geçmeyecek sayıda katılımcıyla ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yapılabilecek. Toplu yürüyüşler ile açık hava toplantısı, toplu karşılama ve uğurlama gibi etkinliklerin hastalığın yayılmasına neden olma riski bulunduğundan bu tür etkinliklere müsaade edilmeyecek. İl genelinde ve açık alanlarda, sosyal mesafe kuralının ihlal edilmesine ve hastalığın yayılmasına neden olacak şekilde çadır kurma, bildiri, broşür, stiker dağıtma, stand açma gibi eylemler yapılamayacak.

Alınan kararların takip ve denetiminin genel kolluk birimleri tarafından yapılacak. Kararlara uyulmaması halinde ve her seferinde ayrı ayrı olmak üzere Kabahatler Kanunu gereği 392,00 TL idari para cezası uygulanacak. Tedbirlere uymayanlar hakkında adli işlem yapılacak”  

dedi. 

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 MSÜ Ön Başvuru Sonuçları Açıklandı!

* MSÜ ÖN BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ… 2020 ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİN SÜRECİ1. MSB Milli Savunma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir