7 Temmuz 2020 Salı

Netflix İzlemeye Devam Et Nasıl Temizlenir? Netflix İzlemeye Devam Et Listesi Silme İşlemleri


Netflix izlemeye devam et sıfırlama işlemini haberimizde adım adım anlatıyoruz. Netflix’te beğendiğiniz yapımları ekleyebileceğiniz bir listeniz var. Ayrıca bir filmi veya diziyi izlemeye başladığınızda, sonradan kaldığınız yerden izlemeye devam etmenizi sağlayan bir özellik de mevcut. Netflix, izlemeye devam et listesini üyelerine sunuyor.

Netflix aboneleri ‘Netflix izlemeye devam et’ listesinin nasıl temizleneceğini merak ediyor. Haberimizde bu işlemin Netflix’te nasıl yapılacağını adım adım listeledik.

1- İlk olarak yapmanız gereken sağ üst tarafta bulunan profil resminize tıklamak. Bunu yaptığınızda bir menü açılacak. Bu menüden hesap yazısına tıklamanız gerekiyor.

2- Hesap bölümünüze geldiğinizde sizi o netflix hesabını kullanan profiller karşılayacak. Burada kendi profilinizin yanında bulunan aşağı ok tuşuna basarak bir menü daha açmanız gerekiyor.

netflix izlemeye devam et temizleme 2020

3- Açılan menüde izleme etkinliği yazısını göreceksiniz. İzleme etkinliği yazısının yanındaki ‘Görüntüle’ linkine tıklayın.

netflix izlemeye devam et temizleme 2020

4- İşte burada Netflix’te izlemiş olduğunuz bütün yapımlar listeleniyor. Bu kısımdan isterseniz görünmesini istemediğiniz yapımları tek tek seçebilirsiniz veya isterseniz en altta bulunan tümünü gizle seçeneği ile netflix izlemeye devam et kısmını tamamen temizleyebilirsiniz.

netflix izlemeye devam et temizleme 2020

Netflix izlemeye devam et kısmını bu dört adımla temizlemek mümkün.

Netflix kendi sitesinde izleme etkinliğindeki içerikleri gizleme işlemini aşağıdaki gibi anlatmışİzleme etkinliğinizde gizlediğiniz içerikler, Netflix’te izlediğiniz dizi veya film olarak görünmez. Tekrar izlemediğiniz sürece bu içerikler size öneride bulunmak için kullanılmaz. İzleme etkinliği sayfasında gizlenen içerikler, İzlemeye Devam Et satırından da kaldırılır.

İçerikleri izleme etkinliğinizde gizlemek için:

– Bir web tarayıcısından Hesap sayfanıza gidin.

– Güncellemek istediğiniz profilin Profil ve Ebeveyn Kontrolleri bölümünü açın.

– Bu profilin İzleme Etkinliği bölümünü açın.

– İzleme sayfasında gizlemek istediğiniz bölüm veya içeriğin yanındaki  simgesine tıklayın. Bir bölümü gizliyorsanız size tüm diziyi gizleme seçeneği de sunulur.

– İzleme etkinliğinizin tamamını gizlemek için sayfanın en altındaki Tümünü gizle seçeneğini seçin ve bu seçimi onaylayın.

Gizlenen içeriğin tüm cihazlarınızdan kaldırılması 24 saate kadar sürebilir. İzleme sayfasına Netflix Çocuk profili üzerinden ulaşılıyorsa içerikler gizlenemez.

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kuran Kursu Öğreticisi, İmam, Müezzin ve Vaizlerin 2020 Temmuz Zamlı Maaşları Ne Kadar Oldu?

2020 Ocak ayında %4 zam alan  imam, müezzin ve vaizler yine 2020 Temmuz ayında da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir