Mustafa Kemal Atatürk Hastanede anıldı -  Vatan Kocaeli - Vatan Kocaeli Gazetesi
25 Kasım 2020 Çarşamba

Mustafa Kemal Atatürk Hastanede anıldı –  Vatan KocaeliHaber albümü için resme tıklayın

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesinde 10 Kasım 1938 yılında ebediyete intikal eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için anma töreni gerçekleştirildi.

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesinde 10 Kasım sabahı 09.05’te ambulansın hastaneye siren sesi vermesi ile saygı duruşuna geçildi. Törende önce 2 dakikalık saygı duruşu arkasından ise İstiklal Marşı okundu. Anma törenine hastane personeli, doktorlar, hasta ve hasta yakınları katıldı. Aynı şekilde Hastanenin Semt Polikliniği ve Halıdere TRSM binalarında da anma töreni gerçekleşti.

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Başhekim Uz. Dr. Sertan Acar; 10 Kasım vesilesiyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i ebediyete intikalinin 82. yılında rahmet ve saygıyla anıyoruz. 1919 yılında Samsun’a çıkarak başlattığı İstiklal mücadelesinin meşalesi hala ilk günkü gibi yanmaktadır. Bizlerde bu eşsiz vatanın birer evladı olarak yurdumuzun en ileri seviyeye ulaşması ve hizmet verdiğimiz sağlık sektöründe en iyi noktaya gelmek için tüm gücümüzle çalışmaktayız. Mustafa Kemal Atatürk’ü büyük bir saygı ve özlemle andıklarını belirtti.”

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Batılın algılarını gerçeklerle yok edeceğiz” –  Vatan Kocaeli

Haber albümü için resme tıklayın Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.