Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan tablet yardımı açıklaması: Ne zaman başlıyor? Başvuru olacak mı? - Vatan Kocaeli Gazetesi
30 Ekim 2020 Cuma

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan tablet yardımı açıklaması: Ne zaman başlıyor? Başvuru olacak mı?


Milli Eğitim Bakanlığı tablet dağıtımı için bekleyenlere müjdeli haber Bakan Ziya Selçuk’tan geldi. Selçuk, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası müjdesini verdiği 500 bin tablet dağıtımı başlıyor. Bakan Selçuk detaylı açıklamayı bugün yaptı.

TABLET DAĞITIMI BU HAFTA BAŞLIYOR

Bugün EBA TV ile ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitimin EBA TV’den de devam edeceğini ve çocukların eksiklerini televizyon üzerinden de kapatabileceğini söyledi.

Tablet dağıtımı ile ilgili de konuşan Bakan Selçuk, dağıtımın bu hafta başlayacağını, önümüzdeki haftalarda da peyder pey devam edeceğini söyledi. Açıklamalarına devam eden Selçuk; “Ayrıca yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, kamu ve özel sektör kuruluşları ile sivil inisiyatifler tarafından sunulan ayni ve nakdi bilgisayar desteklerinin de öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere hızla ulaşabilmesi için de aynı stratejiyle hareket edilecek.”

Ayrıca tabletlerde kullanılacak internetin de derslere özel MEB tarafından verilmesi bekleniyor.

Tablet dağıtımına ilişkin planlama diğer sınıfların da açılması ile birlikte MEB tarafından yapılacak.

BAŞVURU OLACAK MI?

500 bin öğrenciye verilmesi beklenen ücretsiz tablet için herhangi bir başvuru olmayacak. Milli Eğitim Bakanlığı dağıtımı otomatik gerçekleştirecek. İhtiyaç sahibi olanların İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından başvurusuz olarak belirleneceği belirtiliyor. Dağıtımda öncelik okula başlamış öğrencilerde olacak. Bakanlık tüm planlamayı yapıp kısa süre içinde dağıtımı halletmeyi planlıyor.

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mimar ve Mühendis Statüsünde Memurların 2021 Yılı Ocak Ayı Maaş Ne Kadar Olacak?

Kamu kurumlarında görev yapan devlet memuru statüsündeki mühendis ve mimarlar 657 sayılı devlet memurları kanununa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.