14 Temmuz 2020 Salı

Merve Şen Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?


Merve Şen Kimdir?

Merve Şen Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Merve Şen tiyatro ve oyunculuk kariyeri ile başarılı bir çok projede yer almaktadır. Peki aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, kariyeri, rol aldığı sinema ve diziler, tiyatro oyunları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 yılının Temmuz ayında İstanbul’un Bakırköy İlçesi’nde dünyaya gelen güzel oyuncu Merve Şen .. burcudur. 2015 senesinde Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuş, ayrıca şan dersleri almıştır. 2008 senesinden beri bir çok tiyatro oyununda yazar ve oyuncu olarak yer almıştır. 2013 senesinde Santral Kumpanya Tiyatro Grubu Kurucuları arasında dahil olmuştur. Santral Kumpanya, oyunlarında video kullanmayı çok seven bir tiyatro ekibidir. İnsanın kendisi ve çevresi ile ilgili, hikayeler anlatmaktan ve bunu güldürerek yapmaktan keyif alan bir ekip. Kanal da durum komedisi (sitcom) tarzında diziler, kısa filmler, skeçler, geyik muhabbeti programları, kamera arkaları ile magazin programı parodileri ve müzik klibi parodileri yer alıyor.

Dijital platform da oyunculuk ve yazarlık dünyasına giriş yapmıştır. Tüm bunların yanı sıra Show Tv ekranlarında yayınlanan Güldür Güldür Show ile BKM Mutfak sahnesinde yer almıştır.

Günümüz itibariyle oyunculuk kariyerini sürdürmekte, Show Tv ekranlarında yayınlanan Kuzey Yıldızı İlk Aşk isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almaktadır. Başarılı oyuncu bu dizide Nahide Kadıoğlu karakterini canlandırmaktadır.

Merve Şen tiyatro oyunları;

Aynı Aşkın Laciverdi (Bir Aşk Söyleminden Parçalar) (Oyuncu)
Gençler Masası (Oyuncu)

Boyu 1.60 cm, kilosu 50, burcu ise yengeç’tir. Evli olan başarılı oyuncunun eşi santralkumpanya’da oyuncu, yazar, dramaturg İlişki Testi’nde editör olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Maalesef aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önder Keskin Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Önder Keskin Kimdir? Önder Keskin Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Önder Keskin uzun senelerdir dizi, sinema …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir