MEB 81 ilde unvan değişikliği sınavı yapılacağını duyurdu! - Vatan Kocaeli Gazetesi
27 Ekim 2020 Salı

MEB 81 ilde unvan değişikliği sınavı yapılacağını duyurdu!


Millî Eğitim Bakanlığı 81 ilde unvan değişikliği sınavı yapılacağını duyurdu. Resmi internet sitesi üzerinden açıklamada bulunan MEB unvan değişikliği yazılı sınavına ilişkin bilgilerin başvuru kılavuzunda belirtileceğini bildirdi. Peki, MEB unvan değişikliği sınavı ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı şef ve memur kadroları için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının ne zaman yapılacağı eğitim çalışanları tarafından merakla bekleniyordu. MEB tarafından beklenen açıklama bugün yapıldı. MEB 6 Aralık 2020 tarihinde 81 ilde unvan değişikliği sınavı uygulanacağını bildirdi. Resmi internet sitesi üzerinden açıklamada bulunan MEB sınava ilişkin bilgilerin başvuru kılavuzunda belirtileceğini ifade etti.

MEB tarafından yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan personele yönelik Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik kapsamında; 06.12.2020 tarihinde 81 ilde unvan değişikliği yazılı sınavı yapılacak olup sınava ilişkin diğer hususlar başvuru kılavuzunda belirtilecektir.

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vatandaşlara sokağa çıkmayın çağrısı yapıldı!

Salgında her geçen gün can kayıpları ve vaka sayıları artmaya devam ederken, alınan tedbirler de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir