Markar Esayan Vefat Etti! Markar Esayan Kimdir? Markar Esayan Neden Öldü? - Vatan Kocaeli Gazetesi
27 Ekim 2020 Salı

Markar Esayan Vefat Etti! Markar Esayan Kimdir? Markar Esayan Neden Öldü?


Markar Esayan vefat etti! AK Parti İstanbul Milletvekili Markar Esayan’ın vefat haberini İbrahim Kalın duyurdu. Peki Markar Esayan Kimdir, kaç yaşındaydı? Markar Esayan Neden Öldü?

Markar Esayan Vefat Etti

Markar Esayan vefat haberini Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın sosyal medya hesabından “Sevgili Markar Esayan’ı kaybettik. Başımız sağolsun. Bu ülkenin yetiştirdiği güzel insanlardan biriydi. Ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum.” şeklinde duyurdu.

Markar Esayan Kimdir? Kaç Yaşındaydı?

Markar Esayan Kimdir sorusu üzücü haberden sonra en çok merak edilen konu oldu. 1969 İstanbul Şişli doğumlu Markar Esayan, çeşitli kurumlarda gazetecilik yaptıktan sonra siyasete atılmış ve 2018’de TBMM Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanvekili olarak seçilmişti.

Markar Esayan Neden Öldü?

Markar Esayan Neden Öldü sorusu Ak Parti Milletvekili, yazar ve gazeteci olan Markar Esayan’ın sevenleri tarafından merak ediliyor. Markar Esayan 16 Ekim Cuma günü hayatını kaybetmiştir. Ölüm sebebi henüz daha belirlenememiştir.

Markar Esayan Yazdığı Romanlar

Markar Esayan Yazdığı Romanlar sırasıyla, “Şimdinin Dar Odası” 2004 İnkılâp Kitabevi Büyük Ödülü’nü kazandı ve 2005 yılında okuyucuya ulaştı. İkinci ve ilk romanın devamı olan romanı “Karşılaşma” ise Ekim 2007’de okuruyla buluştu. Üçüncü romanı Jerusalem ise 2011 yılında Timaş yayınevinden çıktı. Markar Esayan İngilizce ve Ermenice dillerini konuşup yazabilmekteydi.

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

26 Ekim MasterChef Türkiye Mavi ve Kırmızı Takım Kaptanları! MasterChef 86. Bölüm Mavi ve Kırmızı Takım Nasıl Kuruldu?

MasterChef 2020 hızlanan temposuyla izleyenleri Tv8’de toplamayı başarıyor. Mehmet, Danilo ve Somer şefin yarışmacıları kıyasıya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir