16 Temmuz 2020 Perşembe

Lena Horne’nin hayatı Showtime’da dizi oluyor: Blackbird


Broadway yıldızı ve aktivist Lena Horne’nin hayatı dizi oluyor. Mini dizi Blackbird, ABD’nin önde gelen premium kablolu kanallarından Showtime’da yayınlanacak.

Tam ismi “Blackbird: Lena Horne and America” olan diziyi Horne’nin büyük torunu Jenny Lumet (Star Trek: Discovery) ve Alex Kurtzman (Star Trek: Picard, The Comey Rule) hazırlayacak. CBS Television Studios ve Secret Hideout ise yapımını üstlenecek. Dizinin ismi Horne’nin favori şiirlerinden “Thirteen Ways of Looking at a Blackbird” üzerinden kondu.

Dizide Horne’nin hayatının 60 yıllık bölümü anlatılacak. 16 yaşında Cotton Club’da dans edişinden II. Dünya Savaşı’na, MGM yıllarından insan hakları hareketine dahil oluşuna ve Broadway’e olan mükemmel dönüşüne kadar geniş bir yelpazenin dizide olması planlanıyor. Blackbird’de Horne’nin Paul Robeson, Count Basie, Duke Ellington, Joe Louis, Billie Holiday, Hattie McDaniel, Ava Gardner ve Orson Welles gibi pek çok isimle olan ilişkisine de değinilecek. Kökeni direkt olarak kölelere dayanan Lena Horne, ABD’nin en büyük efsanelerinden birisi olarak görülüyor.

YAZAR: Ömer Yılmaz

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İletişim Fakültesi 2017 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte Ozan Güven için 15 yıl hapis cezası istenen iddianamenin detayları

Kız arkadaşı Deniz Bulutsuz’u darp ettiği öne sürülen Ozan Güven hakkında, hakaret, cebir, hile ve tehdit ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir