KPSS önlisans günü (25 Ekim) sokağa çıkma yasağı gelir mi? Fahrettin Koca'dan sokağa çıkma yasağı açıklaması - Vatan Kocaeli Gazetesi
26 Ekim 2020 Pazartesi

KPSS önlisans günü (25 Ekim) sokağa çıkma yasağı gelir mi? Fahrettin Koca’dan sokağa çıkma yasağı açıklaması


Türkiye’de geçtiğimiz ilkbahar ayında Covid-19 salgını nedeniyle sıkça hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulandı. Ayrıca Ramazan Bayramı’nda ve YKS-LGS sınavları için de hafta sonu sokağa çıkma yasağı gelmişti. Son dönem yeniden artışa geçen vakalar olası sokağa çıkma yasağı ihtimalini akıllara getiriyor. Özellikle önümüzdeki haftalarda uygulanacak 2020 KPSS önlisans için sokağa çıkma yasağı olacak mı? sorusu karşımızdaki ilk endişe. 25 Ekim sokağa çıkma yasağı olacak mı? sorusu ile ilgili Fahrettin Koca kesin konuştu.

SAĞLIK BAKANI AÇIKLADI

25 Ekim başta olmak üzere bir daha sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı en büyük merak konusu. Bu konuda bugün Bilim Kurulu toplantısı sonrası Fahrettin Koca’nın açıklamaları net oldu.

Bakan Koca, Avrupa’da vakaların arttığını çünkü onların Türkiye gibi önlem almadığına dikkat çekerken, Türkiye’de herhangi bir sokağa çıkma yasağı veya kısıtlama düşünmediklerinin altını çizdi. Konu ile ilgili açıklama yapan Bakan Koca; “Herhangi bir kısıtlama, sokağa çıkma yasağı düşünmüyoruz. Özellikle Avrupa’da son haftalarda giderek arttığını biliyoruz. Önümüzdeki haftalarda daha da artacağı kanaatini taşıyorum. Bizim dışımızdaki ülkeler tedbir almıyor. Maske uygulamaları bazı ülkelerde daha yeni yeni devreye girmeye başladı. Biz kaç aydır yaygın olarak kapalı ve açık ortamlarda uygulama zorunluluğu getirmiştik.”ifadelerini kullandı.

KPSS ÖNLİSANS İÇİN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Bakan Koca’nın ifadelerinden anlaşılacağı üzere, bundan sonra herhangi bir sokağa çıkma yasağı düşünülmüyor. KPSS önlisans günü herhangi bir sokağa çıkma yasağı olmayacak.

KPSS ÖN LİSANS TEDBİRLERİ: MASKE ZORUNLU MU? OKUMAK İÇİN TIKLA

25 Ekim günü acil bir değişiklik olmazsa KPSS önlisans için bir yasaklama olmayacak.

 

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İstanbul İlçelerinin Nüfusu / 2020 Yılı TÜİK Verilerine Göre İstanbul İlçelerinin Nüfusu Ne Kadar?

TÜİK, 2020 yılına ait İstanbul Nüfusunu açıkladı. Taşı toprağı altın diye nitelendirilen İstanbul’un her ilçesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir