Koronavirüsü salgınında İzmir'e kötü haber! Vali Köşger duyurdu - Vatan Kocaeli Gazetesi
24 Kasım 2020 Salı

Koronavirüsü salgınında İzmir’e kötü haber! Vali Köşger duyurdu



İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger corona virüsü salgını hakkında önemli açıklamalarda bulundu kötü haberi verdi. Vali Köşger açıklamalarında vakaların 3’e katlandığını belirtti.

Vali Köşger, beraberindeki yetkililerle Bornova ilçe merkezinde Kovid-19 denetimine katıldı ve önemli açıklamalarda bulundu. Vali Köşger Bornova Kaymakamlığını da ziyaret etti ve burada önemli açıklamalarda bulunarak korkutan haberi verdi.

Vali Köşger açıklamalarında hafta sonu sokağa çıkma ile ilgili kısıtlamalar ve bazı esnafa, çalışma saatleriyle ilgili kısıtlamalar getirildiğini belirtti.

KÖTÜ HABERİ VERDİ

Bunun yanı sıra Vali Köşger İzmir’deki pozitif vaka ve vefat sayısının 2-3 haftalık süre zarfında 3’e katladığını belirtti ve bunun biraz depremin olduğu anda pozitif veya temaslı vatandaşların sokağa çıkması ile ilgili olduğunu vurguladı.

DEPREM SONRASI VAKALAR PATLADI 

Açıklamalarında “Bundan dolayı biz bu sonucu tahmin edebiliyorduk. Yani bu şunu gösteriyor, kurallara riayet ettiğimiz sürece kısa sürede bunu tekrar minimize edebiliriz.” ifadelerini kullanan Vali Köşger kurallara uyulması sonucunda depremden önce İzmir’in Türkiye’deki en iyi 10 il arasında olduğunu ancak deprem sonrasında vaka sayılarında bir patlama gerçekleştiğini vurguladı.

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MasterChef 24 Kasım Salı 107.Bölüm Fragmanı İzle!

MasterChef Türkiye 107.Bölüm Fragmanı İzle! 24 Kasım Salı….MasterChef Türkiye yeni hafta heyecanı devam ediyor. 23 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.