Koronavirüs aşısının fiyatı ne kadar? - Vatan Kocaeli Gazetesi
24 Kasım 2020 Salı

Koronavirüs aşısının fiyatı ne kadar?BioNTech ve Pfizer tarafından geliştirilen corona virüs (Covid-19) aşısının piyasa değerinin altında olacağı duyuruldu. ABD ile yapılan anlaşmada bir doz aşının 19,5 dolar (159 TL) olacağı ifade edildi. Corona virüs..

BioNTech ve Pfizer tarafından geliştirilen corona virüs (Covid-19) aşısının piyasa değerinin altında olacağı duyuruldu. ABD ile yapılan anlaşmada bir doz aşının 19,5 dolar (159 TL) olacağı ifade edildi.

Corona virüs aşısını geliştiren Prof. Dr. Uğur Şahinin kurucusu olduğu BioNTech ve ABD merkezli ilaç şirketi Pfizer’in, gelen olumlu verilerinin ardından bu ay içinde ABD’ye corona virüs aşısı için onay başvurusunu sunacakları belirtildi. Pfizer, ABD hükümeti ile temmuz ayında 1,95 milyar dolarlık anlaşma imzaladı. İki doz halinde uygulanan bu aşının ABD’deki fiyatlandırılmasında doz başına 159 TL, iki dozunun ise 318 TL olacağı bildirildi.

Almanya Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, aşının 2021in ilk çeyreğinden önce alınmayacağı ifade edildi. Açıklamada, Olumlu bir risk-fayda oranının teyit edilebileceği varsayılırsa, ilk onayların en erken 2021in ilk çeyreğinde gelmesi bekleniyor denildi.

Kaynak: Posta

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MasterChef 24 Kasım Salı 107.Bölüm Fragmanı İzle!

MasterChef Türkiye 107.Bölüm Fragmanı İzle! 24 Kasım Salı….MasterChef Türkiye yeni hafta heyecanı devam ediyor. 23 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.