Kocaeli Karamürsel Devlet Hastanesi’nde rezalet! Covid-19 testi pozitif çıkan doktora 85 hasta baktırdılar - Vatan Kocaeli Gazetesi
30 Ekim 2020 Cuma

Kocaeli Karamürsel Devlet Hastanesi’nde rezalet! Covid-19 testi pozitif çıkan doktora 85 hasta baktırdılar


Covid-19 testi pozitif çıkan doktora 85 hasta baktırdılar

Kocaeli Karamürsel Devlet Hastanesi’nde rezalet! Karamürsel Devlet Hastanesi’nde görev yapan ve Covid-19 testi pozitif çıkan doktor Halil İbrahim Erol’a 85 hasta baktırdılar.

Karamürsel Devlet Hastanesi’nde pratisyen hekim olarak görev yapan ve acil servisin sorumlusu olan Halil İbrahim Erol’un annesi ve babasının rahatsızlanması sonucu hastanede test yaptırması ve test sonucunun pozitif çıkması üzerine annesi ve babasıyla yaşayan doktor Halil İbrahim Erol’un da kendisine test yaptırıp sonucunun pozitif çıkmasına rağmen hastanede akşam Saat 16.00’ya kadar görev yaptırıldığı ve hasta baktırıldığı öğrenildi. Test sonucu pozitif çıkan acil doktoru Halil İbrahim Erol’un o gün 85 hastaya baktığı öğrenildi.

Başhekim sessiz kaldı

AKP’nin en güvendiği projelerden birisi olan Sağlıktaki dönüşüm projesi ilimizde basiretsiz ve iş bilmez yöneticiler tarafından sürekli baltalanıyor ve sağlık sistemi ilimizde istenilen düzeyde çalışmıyor. Bu duruma ise ilimizdeki AKP’li yöneticilerde bildikleri halde sesini çıkarmıyorlar.

Bugün Kocaeli Hava Durumu Nasıl Olacak? Kocaeli’de 2 gün boyunca yağmur etkili olacak!

Tıpkı Karamürsel Devlet Hastanesi Başhekimi Erkan Çelik gibi. İstifa eden il sağlık müdürü Şenol Ergüney’in prenslerinden olan ve 2016 yılından beri Karamürsel Devlet Hastanesi’nde başhekim olarak görev yapan ama Karamürsel’de oturmayıp her gün İzmit’ten görev yaptığı Karamürsel Devlet Hastanesi’ne gidip gelen Erkan Çelik’te doktor Halil İbrahim Erol’un test sonucunun pozitif çıkmasına rağmen hasta bakmasına göz yumup ses çıkarmaması da tam bir skandal olarak nitelendiriliyor.

Emekli ve yaş ortalaması yüksek Karamürsel

Bir emekli şehri olan ve yaş ortalaması bir hayli yüksek olan Karamürsel’de bir hastane yönetiminin test sonucu pozitif çıkan bir doktora bile bile hasta baktırması bu kentte sağlık sisteminin nasıl ve kimlerle yönetildiğini çok net ve açık bir şekilde gösteriyor.

YAZAR: Ömer Yılmaz

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İletişim Fakültesi 2017 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mimar ve Mühendis Statüsünde Memurların 2021 Yılı Ocak Ayı Maaş Ne Kadar Olacak?

Kamu kurumlarında görev yapan devlet memuru statüsündeki mühendis ve mimarlar 657 sayılı devlet memurları kanununa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.