Kırmızı Oda Meliha'nın hayat hikayesi! Meliha öldü mü? Nejdet Meliha'yı aldattı mı? - Vatan Kocaeli Gazetesi
25 Ekim 2020 Pazar

Kırmızı Oda Meliha’nın hayat hikayesi! Meliha öldü mü? Nejdet Meliha’yı aldattı mı?


TV 8 ekranlarının büyük beğeni kazanan dizisi Kırmızı Oda’da Nejdet ile Meliha’nın arasındaki ilişki çok konuşuldu. Kanser olan Necdet’e Meliha, gizli gizli  yemek götürmesinin ardından gördüğü karşısında şoka uğrar. Bu olayın ardından Nejdet Meliha’yı aldatıp aldatmadığı merak konusu oldu. Geminin içerisinde kendisini derin sularına atarak intihar etmeyi planlayan Meliha öldü mü? Nejdet Meliha’yı aldattı mı? İşte Kırmızı Oda Meliha’nın hayat hikayesi!

KIRMIZI ODA MELİHA’NIN HAYAT HİKAYESİ!

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitaplarından uyarlanan Kırmızı Oda dizisindeki Meliha karakteri çok konuşuluyor. Gerçek hayatta, eşiyle sorunları olan geçmiş hayatının yükünü sırtında taşıyan kadının kızı evde çıkan bir yangın sonucu ölmüştür.

Fakat gerçek öyle değildir olay gecesi odasında olmayan Melek yaşıyordur. Bir çıkar yol bulmak için Necdet bir iş görüşmesi yapar ama olumlu gitmez ve bunun neticesinde iş yeri ortağı yüzünden batar.

Meliha’nın kocası, Necdet’i karısının gözleri önünde döver ve daha sonra Necdet ve eşi memleketine gider.

Fakat daha sonra eşi de Necdet’i terk eder. Kanser hastalığına yakalanan Necdet’e Meliha bakar. Ölümün kıyısında olan Necdet, ölmeden önce Meliha’ya hislerini açıklar. Geçen günler sonrası Meliha Necdet ile görüşmeleri sonrası ilk defa kendini insan gibi hissediyor ve Meliha’da hoşlanmaya başlıyor.

Fakat dönüm noktası Meliha tekrardan Necdet’in yanına gitmesiyle değişir. Çok sevdiği Necdet, Meliha’yı aldatır. Necdet’in bitek Meliha’nın saçlarına dokunmuş olması Meliha’nın zoruna gidiyor ve saçlarını kazıtıyor.

Yıllar sonra Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’na başka bir vaka geliyor ve hayat kadını olduğundan bahsediyor. Konu dönüyor dolaşıyor ve Meliha’nın hikayesi ile kesişiyor. Melek;  bir gün eve gidiyordum, ancak evde yangın çıkmıştı ve evde yalnızca benim olduğum sanılıyordu. Ben de kimse bir şey anlamasın diye sevgilimle istanbul’a kaçtım. açıklamasını yapıyor  İşte o kız, Meliha’nın evde yandığını sandığı kızı Melek’dir.

YAZAR: Dilara Akkoyun

Kocaeli Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sağlık Problemini İlk Kez Açıkladı!

Ebrar Durmuş 24 Ekim 2020 Ünlüler Kadir Doğulu yaşadığı zor günleri anlattı. Armağan Çağlayan’ın 196Sekiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir