"Kentsel dönüşüm müjdesi Gölcük için çok iyi oldu" -  Vatan Kocaeli - Vatan Kocaeli Gazetesi
28 Ekim 2020 Çarşamba

“Kentsel dönüşüm müjdesi Gölcük için çok iyi oldu” –  Vatan Kocaeli


MHP Gölcük İlçe Başkanı Bilal Çakır, ilçe gündemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Liderimiz milletimize tarihi dersler vererek uyardı

Başkan Çakır, yaptığı açıklamada “Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli, grup toplantısında birçok konuya değindi. Osmanlı’nın, Selçuklu’nun nasıl yıkıldığını ve Türkiye üzerinde oynanan oyunlarla tarihin tekerrür ettiğini ifade etti. Türkiye’nin etrafındaki oyunların Doğu Akdeniz, Suriye, Libya ve Irak’tan sonra Azerbaycan’a nasıl sıçradığını, tarihin, oynanan oyunları bu şekilde gösterdiğini belirtti. Halkımız, bu olayların birbirinden ayrı olduğunu düşünmesin. Tüm oyunların birbiri ile ilgisi var. Türkiye’nin etrafının nasıl kuşatıldığını ifade etti ve grup toplantısında milletimize tarihi dersler vererek uyardı. Ermenistan, Azerbaycan’ın topraklarını yıllardır işgal ediyor. Bu konuda da rol oynayan dış güçler var. Türk milleti üzerinde hesap yapan topluluklar var. Anayasa Mahkemesi’nin bir üyesinin, darbelerle ilgili olarak bir söylemi oldu. Siyasetle uğraşan herkes, bu söylemlerin nereye gittiğini biliyor. Biz bu kişinin görevinden istifa etmesini istiyoruz. Seçilen insanlar, halkın karşısında her zaman hesap verir. Bu söylemde bulunan kişiler, geldikleri makamları kötüye kullanıyor. Halk iradesine herkesin saygı duyması gerekir. Yoksa hükümetler gelir geçer, biri seçilir diğeri seçilmez. Seçilmiş insanlar, seçimlerde hesaplarını verir. Seçilen iradeye ne olursa olsun saygı duymak gerekir.

Canı gönülden destek veriyoruz.

Cumhur İttifakı’nın Gölcük Belediye Başkanı Sayın Ali Yıldırım Sezer, gayretle çalışıyor ve hatta imkanlarını zorluyor. Kentsel dönüşümle ilgili olarak önemli bir bilgi de aldık. Bu proje Gölcük için çok iyi ve oldukça önemli. Gölcük’e bu proje, çok büyük bir katma değer kazandıracaktır. Biz de dönüşümün bir an önce gerçekleşmesi için canı gönülden destek veriyoruz. Eski sanayi sitesinde kapalı pazar alanı yapılmak isteniyor. Bu konuda da belediye başkanımızın bir çalışması ve partimizin kendisine desteği var. Zaten çıkan kararlar, Gölcük Belediyesi Meclis Üyeleri’nin oyları ile alınıyor. Burada meclis üyelerini kutluyor, Gölcük için yapılacak projelere destek verdikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. İl Başkanımız Aydın Ünlü ile görev yapacak yeni yönetim kurulu da belli oldu. İl Başkanımız Aydın Ünlü ve seçilen ilçe başkanlarımıza ayrı ayrı başarılar diliyorum. Görevleri hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.  

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Fransa yönetimini şiddetle kınıyoruz” –  Vatan Kocaeli

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı, haftalık basın açıklamasında ülke ve ilçe gündemine değindi.  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir