10 Ağustos 2020 Pazartesi

Karar Verildi! 1 Ağustos Tarihinden İtibaren Yasak! – Yaşam


Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen ve son zamanların en çok ziyaretçi çeken noktalardan biri olan Salda Gölü’nde artık 1 Ağustos 2020 tarihinden itibaren sigara içmek yasak. Konuyla alakalı açıklama Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiar Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü Araştırma ve Tescil Daire Başkanı Ümit Turan tarafından yapıldı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü Araştırma ve Tescil Daire Başkanı Ümit Turan: “Dumansız Hava Sahası” olarak ön plana çıkartacaklarını ifade etti. 

Ayrıca Turan: 

“Ziyaretçilerin burada sigarasız, rahat bir ortamda, dumansız bir hava sahası içerisinde bu güzelliği izlemelerini istiyoruz. Bu da Türkiye’de bir ilk olacaktır”

dedi. 

Açıklamasına devam eden Turan, konuyla alakalı almış oldukları tedbirler sayesinde şuanda içme suyu kalitesine sahip olduğunu belirterek: 

“Şu anda içme suyu kalitesinde bir suya sahibiz. Aldığımız tedbirlerle katı atık girdilerinin, çöplerin düzenli bir şekilde depolanması sebebiyle gölde şu anda herhangi bir kirlilik bulunmamaktadır”

dedi. 

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bugün Günlerden Kabine Toplantısı Günü! – KPSS Haberleri

Bugün gerçekleşecek olan Kabine toplantısında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un okulların açılması durumunda nasıl tedbirler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir