Kaçak midye avcılarına ceza -  Vatan Kocaeli - Vatan Kocaeli Gazetesi
25 Kasım 2020 Çarşamba

Kaçak midye avcılarına ceza –  Vatan KocaeliHaber albümü için resme tıklayın

Kocaelinin İzmit ilçesinde Sanayi Mahallesi Ömer Türkçakal Bulvarı üzerinde göçmen kuşların sıklıkla konakladığı yer olan bölgede denetimler gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ve Tarım İl Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimler sonucu Kuş Cenneti diye bilinen bölgede kaçak midye avcılığı yapan kişilere ceza verildi.

KAÇAK AVCILIĞA GEÇİT YOK

Yakalanan şahıslara Tarım İl Müdürlüğü ekipleri tarafından Su Ürünleri Kanununa kabahatten ceza kesildi. Bölgede yapılan aramalarda çok sayıda midye toplamada kullanılan araç ve balık yemi ele geçirildi. Ekipler doğal yaşamı tehdit eden hiçbir avcılık türüne izin vermeyeceklerini ve gereken yasal işlemleri yapacakları konusunda kararlı olduklarını vurguladı.

KAÇAK AVCILARA GÖZ AÇTIRILMIYOR

Kuş Cenneti olarak bilinen ve her türlü avlanmanın yasak olduğu sulak alanda ekipler sık sık denetimler gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz ay yapılan denetimlerde de midye avcıları tespit edilmiş ekipleri gören kaçak avcılar denize açılarak kaçmaya çalışmıştı. Ancak ekipler tarafından yakalanan şahıslara Su Ürünleri Kanununa kabahatten ceza kesilmişti.

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Batılın algılarını gerçeklerle yok edeceğiz” –  Vatan Kocaeli

Haber albümü için resme tıklayın Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.