Jeoloji Mühendisliği 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları - Vatan Kocaeli Gazetesi
26 Ekim 2020 Pazartesi

Jeoloji Mühendisliği 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları


Memur olmayı düşünen adaylar günümüz Türkiye’sinde KPSS’ye yani kamu personeli seçme sınavına girmelidirler. Tabi ki memur olmak için KPSS’ye girmek yeterli olmamaktadır. Adaylar mezun oldukları bölüme bağlı olarak belli bir puanı elde etmelidirler.

Merkezi atamalarda adayların alması gereken puan diğer memur alımlarına kıyasla biraz daha farklıdır. İşte biz sizlere fikir vermesi için bu puanları bölüm bazlı derleyerek sitemizde yayımlıyoruz. Bu yazımızda jeoloji mühendisliği KPSS 2020/1 atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2020/1 JEOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Jeoloji mühendisliği mezunu olarak merkezi atamalarda atanmayı düşünen adayların iki farklı nitelik koduna sahip kadrolara başvuru yapması gerekmektedir. Bunlardan ilki 4001 yani herhangi bir lisans programı mezununun başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodu iken diğeri ise 4685 yani jeoloji mühendisliği veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodudur.

2020/1 KPSS merkezi ataması için jeoloji mühendisliği mezunu olarak başvuru yapılabilecek 119 kadro bulunmakta idi. Bunlardan 115 adedi 4001 nitelik kodu ile başvuru yapılabilen kadrolara aitken kalan 4 tanesi ise 4685 yani jeoloji mühendisliği veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aitti.

KPSS 2020/1 jeoloji mühendisliği atama puanları listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.

KPSS, memuriyet ve bunlar gibi tüm konularda fikir edinmek, bilgi almak, paylaşımlarda bulunmak için aşağıda linkini paylaştığımız forum sayfalarımızı ziyaret edebilir ve birikim sahibi üyelerimiz ve yöneticilerimizden faydalanabilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazı içinde yer verdiğimiz bilgiler ve 2020/1 KPSS jeoloji mühendisliği atama puanları listesi ÖSYM tarafından yayımlanan bilgiler üzerinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çamlıdere Belediye Başkanı Doğruları Konuşmuyor

AK Parti Çamlıdere İlçe Kongresinde konuşan belediye başkanı Hazım Caner Can, Çamlıdere’deki öğretmen atamalarına ilişkin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir